Xbox One Oyun Kumandası Açılmıyor

Xbox One kullanıcılarının oyun kumandasını çalıştırmak istediklerinde karşılaştıkları açılmama sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Nisan 25, 2022 - 14:25
Nisan 25, 2022 - 14:32
Xbox One Oyun Kumandası Açılmıyor
Xbox One Oyun Kumandası Açılmıyor

Xbox One, kullanıcılara daha iyi deneyim sağlamak için çeşitli güncellemeler ve seriler getirerek kendini yenilemeye devam etmekte. Kendini ne kadar yenilese de çeşitli hatalarla karşılaşan kullanıcılar, oyun zevkini yarıda bırakabilmekte. Bu makale içerisinde bağlantı hatası, bağlantının başarısız olması ve Xbox One kumandanın çalışmaması ile ilgili çözümleri sizlere sunarak nasıl düzelteceğimize dair bilgiler vereceğiz.

Xbox One Oyun Kumandası Neden Açılmıyor?

Xbox One Oyun Kumandası Açılmıyor

Xbox One oyun kumandasının açılmamasından sonra ilk olarak aklımıza gelen şey oyun kumandasında bulunan pilin bitmesidir. Bunun için öncelikle oyun kumandasında bulunan pili kontrol ederek sorunun devam etmediğini gözlemlemeliyiz. Eğer kumandada ki pili değiştirdiyseniz ve sorun devam ediyorsa bir diğer önerimize geçelim.

Xbox One Oyun Kumandası Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaştığımız bu sorunu düzeltmemiz için sizlere öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

  • Xbox One sistemini tamamen kapatalım. Bunun için güç düğmesine 10 saniye basılı tutarak kapanmasını bekleyin.
  • Konsola bağlı olan güç kablosunu çıkararak birkaç dakika bekledikten sonra tekrar takın.
  • Arından güç düğmesine basarak sistemi çalıştırın. Bu işlemi gerçekleştirirken sistem açılana kadar herhangi bir düğmeye basmayın.
  • Sistem açıldıktan sonra oyun kumandasında bulunan herhangi bir düğmeye basarak kumandanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!