Twitter "Bir Hata Oluştu" Hatası Çözümü

Twitter kullanıcılarının uygulamaya giriş yaparken karşılaştığı "Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar dene" hatası çeşitli sebeplerden dolayı oluşabilmekte.

Ağustos 9, 2021 - 15:34
Ağustos 9, 2021 - 16:08
Twitter "Bir Hata Oluştu" Hatası Çözümü
Twitter

Gündemlerin ve haberlerin çokça paylaşıldığı Twitter uygulamasında karşılaşılan "Oturum açarken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." hatası bir çok kullanıcıların giriş yapmasını engellemekte. Kullanıcılarına böyle bir hata verip tam olarak neden böyle bir hatayla karşılaştığını tam olarak söylememekle olup girişlerini engellemekte.

Bu hata yüzünden kullanıcıların gündemden ve haberlerden tamamen iletişimini koparmakla birlikte etkileşimlerini kaçırmakta. Günlük olarak tweetlerini atıp etkileşime girmek isteyen kullanıcıların gününü pişman ettiren bir hata olarak görülmekte.

Twitter Bir Hata Oluştu Hatasını Neden Alıyorum?

Twitter, "Oturum açarken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." hatasını vermesiyle birlikte birçok kullanıcının başını ağrıtmakta. Bu hatayı almamızın sebebi birçok nedenden oluşmakta. Bunlardan; Twitter uygulaması güncel olmayabilir, uygulama içerisinde eksik veya hasarlı dosya olabilir, telefonunuzun saati yanlış olabilir, twitter şifrenizi değiştirmenizi isteyebilir ve bundan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun gibi birçok neden oluşturabiliriz.

Genellikle bu tip sorunlar Iphone ve Ipad cihazlarda meydana gelmesiyle birlikte "com.twitter.tfs.authservice error 10." hata çıktısını vermekte. Bu hataları müdahale etmedeğimiz sürece hatayı sürekli olarak vereceğinden dolayı twitter kullanıcıları için can sıkıcı olarak gözükmekte.

Twitter Bir Hata Oluştu Hatasını Nasıl Çözerim?

Twitter "Oturum açarken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." hatasını çözmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek çözüme ulaşabiliriz.

1-) Saat ve Saat Dilimi ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun

Eğer saat ve tarihiniz yanlış bir biçimde yansıtılıyorsa bu adımları uygulayın;

Android cihaza sahipseniz;

  1. Ayarlar'a git.
  2. Tarih ve Saate git.
  3. Telefonunuzun doğru zamana sahip olduğundan emin olun.
  4. Telefonunuzun doğru saat diliminde olduğundan emin olun. Değilse, doğru saat dilimine alarak uygulayın.

Ios cihaza sahipseniz;

  1. Ayarlar'ı açın.
  2. Açılan ekranda Genel seçeneğine tıklayın.
  3. Tarih ve Saat'i açın.
  4. Otomatik olarak ayarla kapatıp açın.

2-) Kullanıcı adı yerine E-posta adresinizle giriş yapmayı deneyin

Giriş yaparken kullanıcı adınızı kullanarak giriş yapıyorsanız, e-posta adresinizi yazarak giriş yapmayı deneyin. Bu işe yaramazsa 3. öneriye geçelim.

3-) Uygulamayı Kaldırıp Tekrar Yükleyin

Genellikle uygulamalarda karşılaştığımız hataları tamamen çözmemiz için uygulamayı silip yüklemek sihirli bir şekilde çözüme ulaştırmakta. Bizde bu çözümü uygulayarak deneyelim. Twitter uygulamasını tamamen silerek Google Play Store'dan veya App Store'dan tekrar yükleyip giriş yapmayı deneyelim. Bu işe yaramazsa 4. öneriye geçelim.

4-) Web Tarayıcısını Kullanarak Giriş Yapın

Bazı durumlarda Twitter sizden farklı bir olaydan dolayı şifrenizin değiştirilmesini ister fakat arkada oluşan hatadan dolayı şifreyi değiştiremiyor ve böyle hata alıyor olabilirsiniz. Bunun için uygulamadan değilde bir web tarayıcısından Twitter sitesine erişerek kullanıcı girişinizi yapmayı deneyin. Parolanızın değiştirilmesi isteniyorsa değiştirerek, Twitter uygulamasından giriş yapmayı deneyin. Bu işe yaramazsa 4. öneriye geçelim.

5-) Modeminizi veya Hücresel Verinizi Açıp Kapatın

Twitter uygulaması ip adresinizi bir engel olarak görmüş olabilir. Bundan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için Wifi'den bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp açın. Eğer mobil veriden bağlanıyorsanız hücresel verinizi kapatıp açarak ip adresinizi değiştirebilirsiniz.

6-) Ülke Erişim Kısıtlaması

Bu önerilerden hiçbiri sizi çözüme ulaştırmadıysa, Twitter'ın ülkenize erişim kısıtlaması getirmiş olabilir. Bunu anlamamız için herhangi bir vpn programını indirerek giriş yapmayı deneyin. Eğer giriş yapmayı başardıysanız Twitter ülkenize erişim kısıtlaması getirmiştir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaşmış olduğunız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!