Xbox One Oyun Kumandası Yanıp Sönüyor ve Çalışmıyor

Xbox One kullanıcılarının oyun kumandasını çalıştırmak istediklerinde karşılaştıkları yanıp sönme ve çalışmama sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Nisan 25, 2022 - 13:25
Nisan 25, 2022 - 13:42
Xbox One Oyun Kumandası Yanıp Sönüyor ve Çalışmıyor
Xbox One Oyun Kumandası Yanıp Sönüyor ve Çalışmıyor

Xbox One, kullanıcılara daha iyi deneyim sağlamak için çeşitli güncellemeler ve seriler getirerek kendini yenilemeye devam etmekte. Kendini ne kadar yenilese de çeşitli hatalarla karşılaşan kullanıcılar, oyun zevkini yarıda bırakabilmekte. Bu makale içerisinde Xbox One oyun kumandasının çalışmaması ile ilgili çözümleri sizlere sunarak nasıl düzelteceğimize dair bilgiler vereceğiz.

Xbox One Oyun Kumandası Neden Çalışmıyor?

Xbox One Oyun Konsolu Çalışmıyor

Xbox One oyun konsolunun yanıp sönmesi ve çalışmamasından sonra ilk olarak aklımıza gelen şey oyun kumandasında bulunan pilin bitmesidir. Bunun için öncelikle oyun kumandasında bulunan pili kontrol ederek sorunun devam etmediğini gözlemlemeliyiz. Elbette sadece bu sorundan değil birçok sorundan dolayı böyle bir sorunla karşılaşabiliriz. Bunun için sizlere öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Xbox One Oyun Kumandası Çalışmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaştığımız bu sorunu düzeltmemiz için sizlere öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

  • Aşağıdaki önerileri gerçekleştirmeden önce oyun kumandasında bulunan pili değiştirerek sorunun pilden dolayı olup olmadığını kontrol etmemiz gerekmektedir.
  • Xbox One sistemini tamamen kapatalım. Bunun için güç düğmesine 10 saniye basılı tutarak kapanmasını bekleyin.
  • Konsola bağlı olan güç kablosunu çıkararak birkaç dakika bekledikten sonra tekrar takın.
  • Arından güç düğmesine basarak sistemi çalıştırın. Bu işlemi gerçekleştirirken sistem açılana kadar herhangi bir düğmeye basmayın.
  • Sistem açıldıktan sonra oyun kumandasında bulunan herhangi bir düğmeye basarak kumandanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!