Windows 10 Ekran Klavyesi Açma

Klavyeniz bozulduğunda veya klavyemizde bulunan bir tuşun çalışmamasından dolayı ekran klavyesini açma durumunda kalabiliriz. Peki ya ekran klavyesini açmak istiyoruz fakat nasıl açacağınıza dair bir bilginiz yoksa bu makalede açık bir şekilde sizlere sunacağız.

Windows 10 Ekran Klavyesi Açma
Windows 10 Ekran Klavyesi Açma

Windows kullanıcılarının klavyesi olmasa bile ekran klavyesi yardımıyla çeşitli işlerini görmekte. Klavyenizin bozulmasıyla veya tuşların çalışmamasıyla birlikte Windows'un sanal olarak kullanıcılarına sunduğu ekran klavyesini kullanarak bu durumu geçici olarak çözebiliriz.

Windows kullanıcıları ekran klavyesini biliyor fakat nasıl açacağını veya kullanacağını bilemediğinden dolayı aklına direkt olarak ekran klavyesi nasıl açılır sorusu muhtemelen gelmekte. Peki ya bu ekran klavyesini nasıl açarız gelin birlikte öğrenelim.

Windows 10 Ekran Klavyesi Nasıl Açılır?

  • Öncelikle görev çubuğumuza sağ tıklayarak dokunmatik klavye düğmesini göster seçeneğini açıyoruz.

  • Görev çubuğumuzun hemen sağında çıkacak olan klavye simgesine tıklayarak ekran klavyesini açabiliriz.

İyi de ben bilgisayarı açtım şifre ekranında klavyem çalışmıyor. Benim için bunlar bir çözüm değil dediğinizi duyar gibiyim. Eğer böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız gelin birlikte bunu da birlikte öğrenelim.

  • Öncelikle şifre ekranının sağ aşağısında bulunan erişebilirlik simgesine tıklayalım.

  • Açılan ekranda ekran klavyesi seçeneğine tıklayarak ekran klavyesini açabiliriz.

Şifre yazma yerini ayarladık tamam. Fakat klavye aynı şekilde çalışmıyor veya yazmıyor diyorsanız;

  • Klavyenizin USB portuna takılı olduğundan emin olun.
  • USB portunuzun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Farklı bir USB portuna takın.
  • Klavyenizde bir ışık göstergesi varsa ışığa bakarak klavyenizin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Eğer klavyenizin çalıştığını düşünüyorsanız ve hiçbir şekilde yazı yazamıyorsanız. Windows 10 Arama Çubuğu Çalışmıyor makalemizi okuyarak klavye yazmama hatasını çözmenize yardımcı olacaktır.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.