Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu

Telefonunzla wifi ağına bağlandıgınızda güvenlik zayıf yazıyor ise karşılaşa bileceginiz bazı durumlar var onlardan bir kaçı wifiye bağlanana tüm telefon bilgisayarlar güvenlik riski ile karşıya karşıya Olabilirsiniz

Nisan 26, 2021 - 22:29
Nisan 26, 2021 - 23:42
Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu
Telefondan Wifi Bağlanırken Güvenlik Zayıf Sorunu Alıyorum

Wifi Güvenlik Zayıf Sorununu Neden Alıyorum?

Telefon veya bilgisayar üzerinden wifi bağlantısı gerçekleştirdiğimizde karşımıza çıkan güvenlik zayıf sorunuyla karşılaşmamızın sebebi Wifi şifreleme tipinin AES özelliğinin aktif olmamasından kaynaklı bir durumdur.

Wifi Güvenlik Zayıf Sorununu Nasıl Çözerim?

Modem tipimiz Zyxel cihazı olduğu için Zyxel arayüzünden göstereceğiz. Diğer modem cihazlarında aynı yolu deneyebilirsiniz.

  • Tarayıcımızı açarak üst kısımda bulunan arama çubuğuna 192.168.1.1 (her modem için değişiklilik gösterebilir) uzantısını aratıyoruz.
  • Açılan ekranda Ağ Ayarı > Kablosuz yerini açıyoruz.

  • Önümüze çıkan kablosuz arayüzünün aşağı tarafında bulunan güvenlik modunu WPA2-PSK seçeneğini seçerek aşağısında bulunan daha fazla eklentisine tıklayarak diğer eklentileri gösteriyoruz.

  • Açılan eklentilerden Şifreleme yerine AES seçeneğini seçerek Uygula butonuna basıyoruz.


Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!