Valorant Anlık Ping Yükselmesi

Valorant oyuncuların korkulu rüyası olan ping yükselmesi, oyunda sizi etkilemekle kalmayıp takım arkadaşlarınızı da etkilemesi maçınızı neredeyse zor hale getirecektir. Eğer sizde Valorant oynarken anlık ping yükselmesi yaşıyorsanız bu makale bir nebze de olsa pingi nasıl düşürebileceğimizi anlatacağız.

Valorant Anlık Ping Yükselmesi
Valorant Oynarken Aşırı Ping Yükselmesi Alıyorum

Valorant Anlık Ping Yükselmesi Neden Alıyorum?

Valorant oynarken aniden ping yükselmesiyle ilgili 3 husutan bahsedeceğim;

  1. Eğer wifi sinyaliyle internet alıyorsanız bu durumla karşılaşmanız olası, sinyal bilgisayarınıza kapsamlı bir şekilde yaymıyor olabilir.
  2. İnternetinize bağlanan birkaç kişi olabilir. Bu durum olası bir ping yükseltmesi yaratabilir.
  3. Adsl veya Vdsl kablonuz ek kabloysa internetinizin veri akışını yavaşlatabilir.

Valorant Anlık Ping Yükselmesini Nasıl Çözerim?

Yukarıda anlattığımız hususlar ani ping yükseltmesini yaşatmakta. Peki ya bu hususlardan dayanarak anlık ping sorununu nasıl çözebilirim?

Modem Wifi Sinyanilini Kontrol Et

Eğer wifi sinyaliyle internet alıyorsanız; modeminizin wifi sinyalinin güçlü bir şekilde yayıp yaymadığını kontrol etmeliyiz. Eğer wifi sinyalimiz güçlü bir şekilde bilgisayarımza ulaşmıyorsa ani ping veya sürekli ping sorununu yaşamamız olası olacaktır.

Not: Bu gibi durumlarda laptop veya wifi kartı kullanıyorsanız wifi kartınızda sorun da olabilir.

İnternet'e Kimler Bağlı Kontrol Et

Eğer internetinize birden kişi bağlanıyor ve video izliyorsa ani ping yükselmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için wifi sinyanilinizi kapatabilirsiniz.

Adsl veya Vdsl Kablosunu Kontrol Et

Adsl veya Vdsl kablonuz ek kabloysa ani ping çıkmasına,internetin yavaşlamasına,internet kopukluğuna neden olabilir. Ek bir kablo bağladıysanız eğer bütün bir kabloyu elektrikçiden temin ederek bağlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.