Valorant Riot Vanguard Crash Report Hatası Çözümü

Valorant oyuncularının oyunu çalıştırırken karşılaştıkları "Riot Vanguard Crash Report" hatası birkaç sorundan dolayı meydana gelerek oyuncuların oyunu açtırmasını engellemekte.

Ocak 6, 2022 - 11:34
Ağustos 7, 2022 - 14:57
Valorant Riot Vanguard Crash Report Hatası Çözümü
Valorant Riot Vanguard Crash Report Hatası Çözümü

Valorant son zamanlarda kendi yeni başlatıcı ekranına yeni güncellemeler getirdiğinde oyuncuların karşısına çeşitli hatalarla birlikte çıkmakta. Karşılaşılan çeşitli hatalardan birisi olan "Riot Vanguard Crash Report" hatası birçok oyuncunun oyunu açtırmasını engelleyerek can sıkıcı hale getirmekte. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Valorant Riot Vanguard Crash Report Hatası Nedir?

Karşılaştığımız bu hata, Valorant geliştiricilerinin geliştirmiş olduğu Vanguard sisteminde oluşan sorundan dolayı meydana gelerek hatayı oluşturmakta. Vanguard sistemi hile yazılımlarını engellemek için arkada çalıştırılması gereken bir uygulamadır. Eğer arka planda çalışmazsa oyunu bizlere açmayarak tekrardan çalıştırılması istenecektir. Herhangi bir oluşan sorun birçok hatayı beraberinde getirerek oyunu açtırmayacaktır. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Valorant Riot Vanguard Crash Report Hatası Nasıl Düzeltilir?

Çökme raporu olarak karşılaştığımız bu hatayı çözmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsedeceğiz.

1-) Bilgisayarı Yeniden Başlatın

Herhangi bir karşılaştığımız hatada ilk kurtarıcımız bilgisayarı yeniden başlatmaktır. Bilgisayarı yeniden başlatmak, herhangi bir oluşan bozuk önbellek dosyalarını yenileyerek hataların önüne geçebilir. Bunun için ilk olarak bilgisayarımızı yeniden başlatarak Valorant oyununu tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse ikinci önerimize geçelim.

2-) Antivirüs Programını Devre dışı Bırakın

Kullandığınız herhangi bir antivirüs programını devre dışı bırakmanızı öneririz. Bunun nedeni antivirüs programı oyun içerisinde çalıştırılan yazılımların bazı fonksiyonlarını engelleyerek çalıştırılmasını engelleyebilir. Bunun için kullandığınız antivirüs programını devre dışı bırakarak tekrar Valorant oyununu açmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse üçüncü önerimize geçelim.

3-) Vgc Hizmetini Sıfırlayın

Vgc hizmetinden dolayı bu gibi hatalarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için Vgc hizmetini sıfırlayarak sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

  • Eğer yukarıda ki işlemi gerçekleştirdiniz fakat aynı hatayı alıyorsanız "C:\Program Files\Riot Vanguard" dosyasına erişelim. (Fix oyununuzun dosya erişimi C:\ klasörün de bulunması gerekmektedir.)
  • uninstall.exe programını açarak silme işlemini gerçekleştirelim.(Karşımıza çıkan uyarıya evet diyelim.)
  • Masaüstümüzde bulunan VALORANT oyunumuzu çalıştıralım.
  • Launcher eksik dosyaları tarayarak tekrar yükleme yapacak ve hizmetler durumundaki vgc'yi yeniden baştan yükleyecek.
  • Tarama işlemi hazır olduktan sonra başlat arama çubuğuna Hizmetler yazıp açıyoruz.

  • Açılan Hizmetler penceresinde vgc hizmetini bulup çift tıklıyoruz.
  • Çıkan ekranda başlangıç türünü Otomatik olarak değiştirerek hizmet durumunu başlatmamız gerekecek.


  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hizmet durumu Çalışıyor olarak gözükecektir.

Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyuna giriş yapabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!