Valorant VAN 68 Hatası Çözümü

Valorant'ın resmi lansmanından sonra hatalar eskisi kadar tekrarlanmasa da, oyun içerisinde tekrar eden birkaç hatalar mevcut. Bu hatalardan birisi olan VAN 68 hatası en kalıcı olanlardan biri haline geldi.

Valorant VAN 68 Hatası Çözümü
Valorant VAN 68 Hatası Çözümü

Valorant VAN 68 Hatası Neden Alıyorum?

Valorant VAN 68 hatası, Valorant'ın dosya içerisinde sahip olduğu içeriklere ulaşamamasından kaynaklı bir durumdur. Bu sizin tarafınızdan veya Riot'un, daha özel olarak Valorant'ın DDoS koruma sağlayıcısı olan Cloudflare'nin ucundan kaynaklanan bir hata olabilir.

Hata sizin tarafınızdaysa:

Sizin tarafınızdan bir internet sorunu nedeniyle VAN 68 hatası oluşuyorsa, bunu düzeltmek için yapabileceğiniz birkaç şey şunlardır:

1-) Oyunu yeniden başlatmak

Valorant istemcisini yeniden başlatmak hemen hemen her hata kodunu düzeltecektir ve aynısı VAN 68 hatası için de geçerlidir. Bu nedenle, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için oturumu kapatıp tekrar deneyin.

2-) Bilgisayarınızı yeniden başlatma

VAN 68 hatası öncelikle bir ağ sorunu olsa da, Valorant'ın hile karşıtı yazılımı Vanguard bunun arkasındaki gerçek suçlu olabilir. Vanguard ile ilgili herhangi bir sorunu çözmek için hızlı bir PC yeniden başlatma en iyi çözümdür.

Bilgisayarı yeniden başlattınız fakat hata almaya devam ediyorsa;

Vgc Hizmetini Sıfırlayalım

  1. "C:\Program Files\Riot Vanguard" dosyasına erişelim.
  2. uninstall.exe programını açarak silme işlemini gerçekleştirelim.(Karşımıza çıkan uyarıya evet diyelim.)
  3. Masaüstümüzde bulunan VALORANT oyunumuzu çalıştıralım.
  4. Launcher eksik dosyaları tarayarak tekrar yükleme yapacak ve hizmetler durumundaki vgc'yi yeniden baştan yükleyecek.
  5. Tarama işlemi hazır olduktan sonra bilgisayarınızın arama yerine gelerek hizmetler yazın.
  6. Hizmetler bölümünde çıkan sayfada “vgc” hizmetini bulun
  7. vgc‘nin üstüne gelip sağ tıklayın ve başlat butonuna tıklayın
  8. Bilgisayarınızı yeniden başlatın
  9. Oyuna giriş yapmayı deneyin.

3-) Ağ bağlantınızı kontrol etme.

Valorant VAN 68 hatası bir sunucu bağlantısı sorunu olduğundan, sorun yalnızca yönlendiriciniz ve internet bağlantınızla ilgili olabilir. Bu yüzden yönlendiricinizi yeniden başlatmak ve internet bağlantınızı kontrol etmek sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

4-) Riot'un destek sistemiyle iletişime geçin.

Riot'un, şikayetlere ve sorgulara anında yanıt veren umut verici bir destek ekibi var. Bu nedenle, Riot'un Valorant destek sayfasına gidebilir ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Sorun Cloudflare'ın sonundaysa:

Şimdi, Cloudflare VAN 68 hatasının kökü olma olasılığı çok yüksek ve sunucuları son zamanlarda çok sayıda kesinti yaşamakta. Bu da birçok oyun, web sitesi ve hizmetin çökmesine neden oldu.

Bu nedenle, Valorant VAN 68 bu yüzünden oluyorsa, tek yapmanız gereken beklemek.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.