eFootball PES 2021 Mobile Açılmıyor

Mobil oyuncuların, Pes 2021 Mobile oyununu açmaya çalışırken karşılaştıkları açılmama sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

eFootball PES 2021 Mobile Açılmıyor
eFootball PES 2021 Mobile Açılmıyor

Pes 2021 Mobile oyuncuların oyunu açmaya çalışırken karşılaştıkları çökme veya açılmama sorunu birçok sorundan dolayı meydana gelebilmekte. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

eFootball PES 2021 Mobile Neden Açılmıyor?

Genellikle cihazlarda oyunların açılmaması, oyun içerisinde gelen güncellemelerin bozuk bir şekilde indirilip kurulması dahilinde oluşan bir sorun olarak görülmekte. Fakat sadece bu sorundan dolayı da olmayabilir. Önbellekte oluşan sorunlarda bu gibi hataları beraberinde getirebilmekte.Ekstra olarak depolama alanının az olması bu gibi sorunlarıda oluşturabilir. Bu gibi sorunları çözmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

eFootball PES 2021 Mobile Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Yukarıda anlattığımız gibi oyunun güncellenirken bozuk veya hatalı dosya yüklenmesiyle birlikte bu gibi sorunları beraberinde getirebilmekte. Fakat sadece bu sorunla kalmayıp önbellek,depolama alanı gibi çeşitli sorunların oluşması hataları beraberinde de getirebilir. Bunun için aşağıda yazdığımız önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşmaya çalışacağız.

1-) Önbelleği Temizleyin

Oyun içerisinde yedeklenen kayıt dosyalarının eksik veya hatalı yüklenmesi çeşitli sorunlarla karşılaşmamızı sağlayabilir. Bunun için bize en çok yardımcı olacak şey ise önbelleği ve verileri temizlemek olacaktır.

Android cihazlar için;

 • Ayarlar'ı açın.
 • Uygulamalar sekmesini açın.
 • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden eFootball PES 2021 Mobile uygulamasını seçin.
 • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
 • Bu işlemden sonra eFootball PES 2021 Mobile uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

IOS cihazlar için;

 • Ayarlar'ı açın.
 • Genel sekmesine tıklayın.
 • iPhone Saklama Alanı menüsünü açın.
 • eFootball PES 2021 Mobile uygulamasını seçin.
 • Yukarıda bulunan mavi yazılı Uygulamayı Sil butonuna basın.

Bu işlemden sonra eFootball PES 2021 Mobile oyununu açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

2-) Oyun Sürümü Yetersiz Olabilir

Oyunun telefon sürümü kullandığınız cihaza uyumlu olmayabilir. Bunun için araştırarak bu duruma bakabilirsiniz. Oyunun telefon sürümü cihazınıza uyumlu değilse bu gibi sorunlar yaşatabilir. Bunun için kontrol ederek sorununuzu anlayabilirsiniz.

3-) Oyunu Güncelleyin

Eğer oyununuz güncel değilse gereksiz dosyadan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için App Store veya Google Play Store uygulamasını açarak oyunun güncelliğini kontrol edin. Eğer oyununuz güncelse diğer önerimize geçelim.

4-) Depolama Alanını Kontrol Edin

Depolama alanının az olması çeşitli sorunları yaratmasına olanak tanıyacaktır. Depolama alanınız azalmışsa yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için bir gereksiz dosya temizleyici uygulaması yani CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Eğer depolama alanınız 1GB'tan fazlaysa bir diğer önerimize geçelim.

5-) Tarih ve Saati Güncelleyin

Cihazın tarih ve saatinin güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer tarih ve saat güncel değilse güncelleyerek oyuna tekrar giriş sağlamayı deneyin.

Android kullanıcıları için;

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Ayarlar menüsünün içerisinde bulunan Tarih ve Saat menüsünü açın.
 • Karşımıza çıkan ekranda Tarihi ayarla seçeneğine tıklayarak güncel tarihinizi belirleyin.

IOS kullanıcıları için;

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Ayarlar menüsünün içerisinde bulunan Genel menüsünü açın.
 • Karşımıza çıkan ekranda Tarih ve Saat seçeneğine tıklayarak güncel tarihinizi belirleyin.

Bu işlemden sonra eFootball PES 2021 Mobile oyununu açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.