Valorant VAL 62 Hatası Çözümü

Valorant oyunu oynayan oyuncular sıklıkla VAL 62 hata koduyla karşılaşıyor, “ Platforma bağlanırken bir hata oluştu. Lütfen oyun istemcinizi yeniden başlatın. Hata Kodu: 62.” bu hata oluştuğunda görüntülenir.

Valorant VAL 62 Hatası Çözümü
Valorant VAL62 Hatası Çözümü

Çoğu zaman, bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra oyunu çalıştırmak 62 numaralı hatayı düzeltebilir. Bu hatalar normalde Riot Games tarafından bir güncelleme yapıldığında veya oyun sunucuları bakımdayken meydana gelir. Pek çok kişi İnternette Hata 62 Düzeltme Valorant ve Val 62 Hata Kodu düzeltmesini arıyor, hata kodunu öğrenmek için Val 62 valorant düzeltmesi daha fazlasını okuyun.

Valorant VAL 62 Hatasını Neden Alıyorum?

Valorant hata kodu 62, genellikle sistem zaman aşımı sırasında alınır. Bu hata 62 kodu, çoğunlukla sunucu bakımı ve Sunucu ile ilgili sorunlar sırasında ortaya çıkar. Oyunun geliştiricileri (Riot oyunları), oyuncuların bu sorunu çözmek için Oyun istemcisini yeniden başlatmasını önerir.

Valorant VAL 62 Hatasını Nasıl Çözerim?

Oyuncuların oyunu kaldırmasına veya tüm oyunu yeniden yüklemesine gerek yoktur, yalnızca Riot games istemcisini yeniden başlatmak, zayıf bağlantı nedeniyle bu sorunu çözmelidir ve Sunucuyla ilgili diğer sorunlar da bu soruna neden olabilir.

Oyuncuların bu hatayla ilgili panik yapmamaları rica olunur. Valorant hata kodu Val 62, oyun istemcisini yeniden başlatarak çözülecek. Sunucuların çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Valorant Twitter veya Reddit'i ziyaret etmeye devam edin, burada Val 62 hata kodunu düzeltmek için çözümlere göz atın,

Riot Vanguard'ı kaldırın

Hata oluşursa oyun istemcisini yeniden başlatmayı deneyin, bu sorunu çözmezse oyun istemcisi olan Riot Vanguard'ı kaldırmayı deneyin. istemciyi kaldırmak için aşağıdaki adımları yapın,

PC'nizdeki kontrol paneline gidin 

  • 'Program ve özellikler'e tıklayın.
  • 'Riot Vanguard' üzerine sağ tıklayın
  • Kaldırmak için 'Kaldır'a basın.

İstemci kaldırıldıktan sonra, valorant oyunu açarak vanguardın tekrar yüklenmesini bekleyin, ardından bilgisayarı yeniden başlatın, 62 hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için oyunu şimdi başlatın.

Sekmeleri Değiştirmekten Kaçının

Bu hata kodunun bir başka nedeni de, çoklu sekmeler nedeniyle, oyuncu sekmeleri değiştirmek için alt-tab tuş kombinasyonuna basarsa Oyun bu hata kodunu alır. İstemciden Valorant hata kodu 62'den uzak durmak için bundan kaçınmaya çalışın.

İletişim desteği

Bu Çözümlerin hiçbiri çalışmıyorsa, Valorant desteğiyle iletişime geçebilir, iletişim bilgileri ve Sunucu bakım ayrıntıları hakkında bilgi edinmek için Valorant Sunucu Durumu sayfasında daha fazla ayrıntıya bakabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.