Left 4 Dead 2 Açılmama Sorunu

Left 4 Dead 2 oyuncularının oyunu açarken herhangi bir hatayla karşılaşarak oyunu açamamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız bu makale sizin için rehber olacaktır.

Ocak 8, 2022 - 13:10
Ocak 8, 2022 - 13:46
Left 4 Dead 2 Açılmama Sorunu
Left 4 Dead 2 Açılmama Sorunu

Left 4 Dead 2 oyuncularının oyunu açarken herhangi bir hata çıktısıyla karşılaşarak, oyunun açılmamasına sebebiyet veren durumu tam olarak kestirememekte. Eğer sizde bu gibi sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Left 4 Dead 2 Neden Açılmıyor?

Left 4 Dead 2 oyununu açarken karşılaşılan "Steam is not running. You must start Steam in orther to play this game." ve "Engine Error" bunun gibi hatalarla birlikte birçok sorunla karşılaşabiliriz. Eğer oyunu açarken oyundan otomatik olarak atıyor veya oyun açılmıyorsa, dosyalar eksik veya hatalı bir şekilde kurulmuş olabilir. Kullandığınız antivirüs programı oyun içerisindeki dosyaları tetikliyor olabilir. Kullandığınız Steam uygulamasında oluşan sorundan dolayı kullanıcı bilgisi çekilmiyor olabilir. Bunun gibi birçok olasılıktan dolayı hatayla karşılaşabilmemiz mümkün. Eğer bu tarz sorunlarla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Left 4 Dead 2 Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Bu gibi hataları çözmemiz için öncelikle dosyaların eksik veya hatalı bir şekilde yüklenmediğinden emin olmamız gerekmektedir.

1-) Oyun Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

Oyun dosya bütünlüğünü doğrulayarak eksik veya hatalı dosyaları taratıp indirmeyi sağlayacağız. Bunun için;

  1. Steam programını açın.
  2. Kütüphane menüsünü açın.
  3. Sol tarafta bulunan Left 4 Dead 2 oyununa sağ tıklayarak Özellikler sekmesini açın.
  4. Açılan ekranda sol tarafta bulunan Yerel Dosyalar menüsünü açın.
  5. Karşılaştığımız Yerel Dosyalar menüsünde bulunan Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra hasarlı oyun dosyalarını tarayarak indirme işlemi gerçekleştirilecektir. İşlem bittikten sonra oyunu tekrar açmayı deneyin.

2-)  Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Sürücülerinizi Güncelleyin

Ekran kartı ve diğer framework sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için;

  • Driver Booster programını indirerek yükleyin.
  • Driver Booster programını açın.
  • Karşımıza çıkan ekranda TARA butonuna basarak tarama işlemini gerçekleştirin.

Tarama işlemi bittikten sonra çeşitli güncel olmayan sürücüleri karşınıza çıkaracakatır. Güncel olmayan sürücüleri seçerek güncelleme işlemini gerçekleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra oyunumuzu açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

4-) Antivirüs Programını Kapatın

Herhangi bir antivirüs programı arkada çalışıyorsa Left 4 Dead 2 oyununu tetikliyor olabilir. Bunun için kullandığınız antivirüs programını devredışı bırakarak oyuna girmeyi deneyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda antivirüs programı herhangi bir oyun dosyasını tehdit olarak algılayıp karantinaya alıyor olabilir.

5-) Steam Programını Kapatıp Açın

Steam programını kapatarak veya Steam hesabınızın oturumunu kapatarak tekrar açmayı deneyin. Bu durum hesabınızda ki bilgileri çekmeye yarayacak ve oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza olanak tanıyacaktır. Steam programını kapatırken tamamen kapatmak için bir görev yöneticisi yardımıyla kapatmanızı öneririz. Steam hesabınızın oturumunu kapatıp tekrardan girişinizi sağladıktan sonra Steam Kütüphanelerim menüsüne erişerek Left 4 Dead 2 oyununu çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!