eFootball 2022 A D3D11 Compatible GPU Hatası Nasıl Düzeltilir?

eFootball 2022 oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları "A D3D11 compatible GPU" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

eFootball 2022 A D3D11 Compatible GPU Hatası Nasıl Düzeltilir?
eFootball 2022 A D3D11 Compatible GPU Hatası Nasıl Düzeltilir?

eFootball 2022 oyuncuları oyunu açarken "A D3D11 compatible GPU" hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

eFootball 2022 A D3D11 Compatible GPU Hatası Nedir?

eFootball 2022 A D3D11 Compatible GPU Hatası

Karşılaşılan bu hata ekran kartınızın DirectX 11 desteklemediğini söylemektedir. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil ekran kartınıza güncel sürücünün kurulmamasıda bu gibi sorunla karşılaşmamıza neden olabilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

eFootball 2022 A D3D11 Compatible GPU Hatası Nedir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Ekran Kartınız Yetersiz Olabilir

Ekran kartınız DirectX 11 sürümünü desteklemiyorsa böyle bir sorunla karşılaşmanız mümkün. Bunun içn ekran kartınızın DirectX 11 sürümünü destekleyip desteklemediğini doğrulayın. Eğer ekran kartınız DirectX 11 sürümünü destekliyorsa aşağıdaki işlemi uygulayarak sorunu ortadan kaldırabiliriz.

2-) Grafik Kartı Sürücüsünü Güncelleyin

Bu gibi süreklilik haline getiren sorunlarda grafik kartında oluşan güncelleme hatasıyla karşılaşabiliriz. Bunun için grafik kartı güncellemesi yapmamız gerekecektir. Hazırsanız başlayalım.

Nvidia Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

  • Öncelikle Nvidia firmasının çıkarmış olduğu Geforce Experience programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
  • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak yukarıda bulunan Sürücüler menüsünü açıyoruz.
  • Yukarıda beliren İndir butonuna basarak güncelleştirmemizi indirelim.
  • İndirme işlemimiz gerçekleştikten sonra hızlı kurulum butonuna basarak kurulum işlemimizi gerçekleştirelim.
  • Bu işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

AMD Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

  • AMD firmasının çıkarmış olduğu AMD Radeon Software programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
  • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak sağda bulunan sürücü ve yazılım menüsünün altında Güncelleştirmeleri Kontrol Et butonuna basarak ekran kartımızın güncel olup olmadığını kontrol ediyoruz.
  • Güncelleme işlemini gerçekleştirerek bilgisayarını yeniden başlatabilirsiniz.

Grafik sürücümüzü güncelledikten ve bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra eFootball 2022 oyununu açmayı deneyebiliriz.

3-) Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.