İphone Telefonunu Sıfılamadan Önce Yapmanız Gerekenler

Yavaşlayan iPhone'lar çekilmez bir hal alırken kullanıcı, telefonu sıfırlayıp daha hızlı bir telefon kullanmak istiyor ya da başka bir sebeplerden iPhone'u sıfırlarken dikkat etmeniz bazı hususlar bulunmaktadır. Eğer iPhone telefonunuzu sıfırlayacaksanız aşağıda anlattığımız hususlara dikkat etmenizi öneririz.

İphone Telefonunu Sıfılamadan Önce Yapmanız Gerekenler
iPhone Telefonumu Nasıl Sıfırlarım?

Iphone kullanıcılarının telefonunu sıfırladıktan sonra şifrelerini ve verilerini saklamayarak giriş yapmayı denediğinde karşılaştıkları kafa yorucu hatalardan karşılaşmamanız için sizlere bu makalede öneriler vererek oluşacak temel hatalardan kurtulmanızı sağlayacağız. Rahat bir kurulum gerçekleştirmek için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek olası hatalardan kurtulabiliriz.

iPhone Telefonumu Sıfırlarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

1-) Telefonunuz sıfırlamadan önce içindeki dosyalara ulaşabilmek için iCloud'unuzun şifresini doğru olduğundan emin olunuz. Eğer şifeyi bilmiyorsanız iPhone telefonunuzu bilgisayara bağlayarak dosyaları içine aktarabilirsiniz yada Google Drive bulut sürücüsüne aktarabilirsiniz.

2-) Telefonunuza kayıtlı olan şifreleri bularak bir yere yazınız.

3-) Apple kimliğinin doğru olduğundan emin olun sıfırlamadan önce apple resmi sayfasına girerek Apple kimliği ile girmeyi deneyin.

4-) Apple kimliğinizin şifresini unuttuysanız resimde gösterildiği şekilde adımları uygulayınız;

5-) Parola ve güvenliğe tıkladıktan sonra önünüze şifreyi değiştir butonu çıkacak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

6-) Şifreyi değiştir kısımına geldiğinizde İphone ve üstü serisinde mevcut şifre istemez İphone X aşağı serisinde mevcut şifre istiyor.

7-) Eğer şifrenizi bilmeden telefonu sıfırladıysanız yapabileceğiniz pek birşey yok. Apple destek hattına ulaşınız veya telefonumuzun anakartını değiştirmemiz gerekmektedir.

8-) Eğer şifrenizi bilmiyorsanız yapmanız gereken Apple kimlği şifre değiştirme linke girerek Apple Kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz? kısımına tıklayın ve Apple kimliğinizin kulanıcı adını girin Apple kimliğinin üzerine kayıtlı olan telefon numarasını girin ve telefonunuza bildirim gelecektir. Apple kimliginizi sıfırlamak için bu iphoneyi kullanın diye bildirim gelecektir. Telefonun kilidini açarak İzin vere tıklayıp şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

9-) Yeni alacağınız bir Apple telefon da ya da telefonun anakartını değiştirmenizde telefonu açtığınzda sizden Apple kimliği istiyecektir. Daha önceden Apple kimliğinde kullandığınız bir numarayı yeni Apple Kimliği kurulumunda kullanamazsınız.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.