Bilgisayarın iPhone'u Tanımaması

iPhone, iPad veya iPod'unuzu bilgisayarınıza bir USB kablosuyla bağladıysanız ve bilgisayarınız aygıtınızı tanımıyorsa aşağıdaki adımları uygulayınız.

Mart 21, 2021 - 15:42
Eylül 9, 2021 - 16:10
Bilgisayarın iPhone'u Tanımaması
iPhone Bilgisayara Bağlanmıyor

IOS cihazınızı bir usb kablosu yardımıyla bilgisayara bağladığınızda bilgisayarınızın hiçbir şekilde cihazınızı tanımıyorsa birçok sorundan kaynaklanabilir. Genellikle usb kablosunun bozulmasıyla birlikte IOS kullanıcılarının bu durumu tam olarak anlayamamakta. Aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek IOS usb kablosununun bozuk olup olmadığını anlayabilir, sorunu çözebilirsiniz.

Bilgisayar Neden iPhone'yi Tanımıyor?

Bağladığınız usb kablosu bozuk olabilir bunun için usb kablonuzu şarj adaptörüne bağlayıp prize takın eğer telefonunuz şarj almıyorsa usb kablonuzun bozuk olduğunu anlayacaksanız. Eğer bozuk değilse bunun sebebi usb kablonuz replika olduğundan dolayı telefonunuz bilgisayara aktarım yapmıyor olabilir.

iPhone Telefonumu Bilgisayara Nasıl Tanıtırım?

1-) Telefonunuzun ana ekranı açık oldugundan emin olun.

2-) Telefonunuzun ve bilgisayarınızın son sürüm oldugundan emin olun.

3-) Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra telefona bu bigisayara güvensinmi güvenmesinmi diye bi soru yöneltecektir. Güven butonuna basarsanız telefonunuz bilgisayara bağlanacaktır.

4-) Bilgisayarınızda telefon dışında bağlı olan tüm usbleri çıkarın, aygıtı tanıyıp tanımadığını anlamak için tüm usb yerlerine takılı olan cihazı çıkarıp takın eğer bağlanmıyorsa, başka usb kablosu varsa onunla bağlamayı deneyin.

5-) Bilgisayarınızı ve telefonunuzu yeniden başlatın.

6-) Telefonunuzu başka bir bilgisayara bağlmayı deneyin.


Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!