iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

iPhone kullanıcılarının sağ üst köşede bulunan pil göstergesini kontrol amaçlı bakmak istediklerinde pil yüzdesini görememekte.

Mart 15, 2022 - 18:09
Mart 15, 2022 - 18:33
iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?
iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

Bu makalemizde iPhone kullanıcılarının pil yüzdesini nasıl açacağına dair bilgiler vereceğiz. Kullanıcılar genellikle bu durumu sorun olarak görerek aramaya "iPhone’da pil yüzdesi nasıl açılır?", "iPhone pil yüzdesi neden görünmüyor?" ve “iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 pil yüzdesi nasıl açılır?” yazarak çözüme ulaşmak istemekte. Eğer sizde böyle bir soruyla makalede bulunuyorsanız aşağıdaki adımı takip ederek çözüme ulaşabilirsiniz.

iPhone Pil Yüzdesi Neden Gözükmüyor?

iPhone Pil Yüzdesi Neden Gözükmüyor?

Genellikle çentikli telefon kullananlar bu durumdan en çok şikayetçi olanlar arasında yer almakta. Bunun sebebi iPhone yeni telefon dizaynı ile birlikte ana ekran düğmesini ve üst çentik boşluklarını tamamen gizlemiş durumda. Buna nispeten temada sorun yaratmaması için sağ üst köşede bulunan batarya yüzdesi gizlenmiş durumda. Bundan dolayı kullanıcılar sağ üst köşeye baktıklarında pil yüzdesini ana ekranda görememekteler.

Ana ekran düğmesine sahip kullanıcılar pil yüzdesini kısa bir adımla açmaları mevcut. Bu eklenti varsayılan olarak devre dışı olduğundan dolayı bizlere yüzdesiz bir şekilde pil aşımını göstermekte. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek pil yüzdesini açabiliriz.

iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

Çentikli telefon kullanan iPhone kullanıcılarının ana ekranda pil yüzdesini açması için herhangi bir özellik getirilmemiş. Fakat sağ üst köşede bulunan pil yüzdesini aşağı kaydırdığımızda rahat bir şekilde pil yüzdesini görebiliriz.

Eğer ana ekran düğmesine sahip bir iPhone kullanıcısıysanız aşağıdaki adımları takip ederek pil yüzdesini açabilirsiniz.

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Pil seçeneğine tıklayın.
  • Ardından karşılaştığımız ekranda bulunan "Pil Yüzdesi" seçeneğini aktif duruma getirin.

Bu işlemden sonra sol üst köşede bulunan pil göstergesinin yanında gösterge paneli yer alacaktır.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!