iPhone Bazı Kişiler Silinemedi Hatası Çözümü

iPhone kulanıcılarında son zamanda yaygın olan iPhone bazı kişiler silinemedi hatası son zamanda bir çok kullanıcıda görülmeye başladı. Eğer sizde bu hatayı alıyorsanız bu makale sizin için rehber olacaktır.

Temmuz 3, 2022 - 12:09
Temmuz 4, 2022 - 07:12
iPhone Bazı Kişiler Silinemedi Hatası Çözümü
iPhone Bazı Kişiler Silinemedi Hatası Çözümü

Apple kullanıcılarının arama rehberinde herhangi birini silmek isterken bu hatayla karşılanabiliyor. Kolay çözüm olarak ne yapılırsa yapılsın düzelmeyen "Bazı Kişiler Silinemedi" hatası çekilmez bir hal almakta. Kişiyi silmek için birkaç kolay çözüm yolu var. Fakat sorunu kökten çözmek için aşağıda bulunan çözüm yollarını deneyiniz.

iPhone Bazı Kişiler Silinemedi Hatasını Nasıl Çözebilirim?

iPhone Bazı Kişiler Silinemedi Hatasını Nasıl Çözebilirim?

  1. İlk olarak telefonunuzu kapatıp açın. Arkadan dönen tüm hataları sıfırlasın ve hattınızı çıkarıp takın. Bu bir çözüm değil fakat denemekte fayda var. Bu işlemi yaptıktan sonra rehberden silmek istediğiniz kişiyi silmeye çalışın. Hata devam ediyorsa okumaya devam ediniz.
  2. Ayarlar > Siri ve Arama menüsünü açarak aşağıda bulunan "Kiişiler" seçeneğine tıklayın. Önünüze çıkan menüde "Kişi Önerilerini Göster" seçeneğini devre dışı bırakınız.
  3. Bu işlemi uyguladıktan sonra Ayarlara geri dönün. En üstte bulunan "Apple Kimliği" menüsüne girin. Aşağıda bulunan iCloud menüsünü seçin. Aşağıda bulunan Kişileri bulun ve kişileri devre dışı bırakın.
  4. Önünüze aşağıda bulunduğu gibi bir seçenek sunacak. Ardından "iPhone'umda Tut" seçeneğini seçin ve böylelikle işlem bitmiş oluyor. Rehberinizde silmek istediğiniz kişiyi silebilirsiniz. Silme işleminiz bittikten sonra bu yaptığınız ayarlamaları geri alınız.

Yukarıda uyguladığımız işlem işinize yaramadıysa, bu hatanın başka bir çözümü olan telefonun dil ayarlarını değiştrerek ilerlemek olackatır. Aşağıda bulunan yöntemi deneyerek sonuca ulaşabilirsiniz.

Telefonun Dil Ayarlarını Değiştirin

  • Ayarlar > Genel > Dil ve Bölge kısımına girip telefonda dil ayarını değiştirerek ingilizce yapın. Rehbere girip silmek istediğiniz kişleri silin.
  • Ardından telefonun dilini tekrar türkçe olarak değiştirin. Kişileri silmiş ve sorun ortadan kalkmış bir şekilde olackatır.
  • Telefonun dil ayarlarını değiştirmeniz işe yarayacaktır. Silmek istediğiniz kişileri silebileceksiniz. Telefonunuzu daha sonradan eski dil ayarına aldığnızda hata vermeyecektir. İstediğiniz kişileri silmeye devam edebilirsiniz.

Hiçbir çözüm işinize yaramadıysa, kolay bir yöntem olarak WhatsApp üzerinden kişileri silmemiz gerekbilir.

  • WhatsApp üzerinden kişileri silmek için silmek istediğiniz kişinin profiline girin ve sağ üstte bulunan düzenle kısımına girin. En aşağıda bulunan "Kişiyi Sil" seçeneğine tıklayarak silebilirsiniz. Fakat bu yöntem geçici bir çözüm değildir. Yukarıdaki adımları uygularsanız hatanın çözümünü kökten çözmüş olacaksınız

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!