iPhone Otomatik Olarak Sesin Kısılması

Kullaklıkla şarkı dinlerken yüksek ses olunca İphone kulağınıza zararlı olduğunu düşünerek ses seviyesini otomatik olarak yarıya düşürüyor. Bu özelliği devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

iPhone Otomatik Olarak Sesin Kısılması
iPhone Yüksek Sesle Müzik Dinlerken Ses Kısılıyor

İphone kullanıcılarının, kulaklıkla son sesle müzik dinlerken sesin kısılmasıyla birlikte müzik zevkini kaçırarak kullanıcılarının müzik zevkini tam olarak kaçırmakta. Aslında bu telefondan dolayı oluşan bir sorun olarak gözükmemektedir. Iphone kullanıcıların sağlığı için böyle bir yazılım getirerek yükseltilen ses düzeyinin otomatik olarak indirmekle birlikte bu yazılımı otomatik olarak açık bırakmakta. Bu yazılımı kapatmak için ayarlardan kolay bir şekilde yararlanabiliriz.

iPhone Otomatik Olarak Sesin Kısılmasını Nasıl Kapatırım?

1-) Ayarlara girin

2-) Karşımızda sıralanacak olan menülerden Ses ve Dokunuşa tıklıyoruz.

3-) Gireceğim sekmenin altında bulunan Kulaklık Güvenliği sekmesine tıklıyoruz.

4-) Açılan sekmenin aşağısında bulunan Yüksek Sesleri Azalt menüsünü kapatıyoruz.

5-) Yüksek sesleri azalt kısımını devre dışı bıraktıktan sonra kulaklıkta şarkı dinlerken size bildirim gelecektir ama şarkının sesini kısamayacaktır.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.