Tiktok Çökme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Tiktok kullanıcılarının uygulamayı çalıştırırken karşılaştıkları çökme veya kapanma sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Haziran 15, 2022 - 14:22
Haziran 15, 2022 - 14:38
Tiktok Çökme Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Tiktok Çökme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Tiktok kullanıcılarının uygulamayı açtıktan sonra çökme sorunuyla karşılaşarak uygulamaya olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Tiktok Neden Çöküyor?

Uygulamaların gennelikle çökme sebebi aygıtın yetersiz veya uygulama dosyalarının hasarlı olmasıyla oluşmaktadır. Bu durum çeşitli sorunları beraberinde getirerek çökme sorununa tanıklık edebilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Tiktok Çökme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

1-) Tiktok'ı Güncelleyin

Tiktok uygulaması güncel değilse çeşitli hatalarla karşılaşabiliriz. Bunun için Google Play Store veya App Store uygulamasına girerek Tiktok uygulaması güncellemeyi deneyin. Uygulama güncel değilse güncelleyerek uygulamayı açın ve kontrol edin. Eğer Tiktok uygulaması zaten güncelse veya güncelledikten sonra sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

2-) Tiktok Önbelleğini Temizleyin

Tiktok uygulaması içerisinde tutulan önbellekler hasarlı veya bozuk kaydedilmişse çeşitli hatalarla karşılaşabiliriz. Bunun için uygulamanın önbelleğini temizleyerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz. Fakat önbelleği temizlediğimizde, uygulama içerisinde ki bütün kayıtlı veriler silinecektir.

Android Cihazlar İçin:

  • Ayarlar'ı açın.
  • Uygulamalar sekmesini açın.
  • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden Tiktok uygulamasını seçin.
  • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
  • Bu işlemden sonra Tiktok uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

Ios Cihazlar için;

  • Ayarlar'ı açın.
  • Genel sekmesine tıklayın.
  • iPhone Saklama Alanı menüsünü açın.
  • Tiktok uygulamasını seçin.
  • Yukarıda bulunan mavi yazılı Uygulamayı Sil butonuna basın.

Bu işlemden sonra uygulamaya giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

3-) Cihaz Hafızasını Kontrol Edin

Eğer cihazınızın hafızası uygulamanın depolama hafızasına yetmeyecek kadarsa, barındırılan gereksiz dosyaları temizleyerek açabilirsiniz. Eğer cihazınızın hafızası azsa CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları otomatik olarak temizleyebilirsiniz.

4-) Cihaz Güncellemesini Kontrol Edin

Eğer cihazınız güncel değilse uygulamayı açarken çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için cihazınızın güncelliğini kontrol edin. Eğer cihazınız güncel değilse güncelleyerek uygulamaya giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

5-) İşlemci Isınıyor Olabilir

Aygıtınızın işlemcisi aşırı bir şekilde ısınıyorsa veya uygulamayı karşılayacak kapasitesi bulunmuyorsa böyle bir sorunla karşılaşmamız olası. İşlemciyi en çok ısıtacak durum bataryadır. Bataryayı kontrol ederek sorunun neyden kaynaklandığını gözlemleyebiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorun devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!