Epic Games MD-DL Hatası Çözümü

Epic Games kullanıcılarının oyun indirirken karşılaştıkları "Hata Kodu: MD-DL" hatasını bu makalede çözümlemeye çalıştık.

Ocak 23, 2022 - 14:02
Ocak 23, 2022 - 14:24
Epic Games MD-DL Hatası Çözümü
Epic Games MD-DL Hatası Çözümü

Epic Games kullanıcıları program içerisinde oyun indirirken "Hata Kodu: MD-DL" hatasıyla karşılaşarak oyunu indirememekte. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemi gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Epic Games MD-DL Hatası Nedir?

Karşılaşılan bu hata SSL sorunundan dolayı karşılaşılarak önümüze çıkmakta. Bunun için SSL sorununu hallederek sorunun çözümüne ulaşabiliriz. Genellikle bütün programlar "HTTPS" protokülüyle uzaktan bağlantı gerçekleştirerek anlık veri çekimi gerçekleştirmekte. Fakat bilgisayaramızda veya program içerisinde oluşan herhangi bir sorun SSL sorununu tetikleyerek bu gibi hataları önümüze çıkarabilmekte. Böyle bir sorunla karşılaşıyorsunuz fakat nasıl çözüme ulaşacağınıza dair hiçbir fikriniz yoksa bu makale sizin için rehber olacaktır.

Epic Games MD-DL Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hata oyun indirirken karşımıza çıkarak indirme işlemini gerçekleştirmemekte. Bunun için sizlere iki öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

1-) SSL Güvenliğini Kapatın

Programın SSL güvenliğini devre dışı bırakarak bu sorunu çözebiliriz. Bunun için;

 • Öncelikle Epic Games'i bir görev yöneticisi yardımıyla tamamen kapatın.
 • Başlat arama ekranına "Çalıştır" yazarak açın.
 • Ardından çalıştır arama ekranına yanda bıraktığım dizini yapıştırıp ulaşın: "C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Local\EpicGamesLauncher\Saved\Config\Windows" (kullanıcıadı yazan yere Windows kullanıcı adınızı yazın.)
 • Açılan klasör içerisinde bulunan "Engine.ini" dosyasını bir not defteri ile açın.
 • Açtığımız dosyanın içi boş olacaktır. Boş dosyanın içerisine aşağıda bıraktığımız kod satırını yapıştırın ve kaydedin.
  [Launcher]
  ForceNonSslCdn = false

Bu işlemden sonra Epic Games uygulamasını çalıştırarak indirmek istediğiniz oyunu rahat bir şekilde indirebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse diğer önerimize geçelim.

2-) Sürücü İmzasını Kapatın

Epic Games programı sürücü imzası isteyeceğinden dolayı böyle bir sorunla karşılaşabiliriz. Bunun için Windows 10 sürücü imzasını kapatarak bu gibi hatalarının önüne geçebiliriz.

 • Başlat arama ekranına cmd yazıp yönetici olarak çalıştırın.
 • Açılan komut istemi ekranına aşağıdaki kod parçacığını yazarak enter tuşuna basın.
  • bcdedit /set nointegritychecks off

İşlem başarılı bir şekilde uygulandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatarak Epic Games programını çalıştırarak istediğiniz oyunu rahat bir şekilde indirebilirsiniz.

3-) Proxy Kullanıyorsanız Kapatın

Eğer bir proxy veya vpn programı arkada çalışıyorsa SSL sorunu çıkarabilir. Çalışan bir proxy veya vpn programı varsa kapatarak Epic Games programını bir görev yöneticisi yardımıyla tamamen kapatın. Ardından Epic Games programını açarak indirmek istediğiniz oyunu tekrar indirmeyi deneyin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!