Failed to Connect to The Rockstar Games Library Service Hatası Nasıl Düzeltilir?

Rockstar Games Launcher kullanıcılarının programı çalıştırırken karşılaştıkları "Failed to Connect to The Rockstar Games Library Service" hatasını bu makalede çözümlemeye çalıştık.

Failed to Connect to The Rockstar Games Library Service Hatası Nasıl Düzeltilir?
Failed to Connect to The Rockstar Games Library Service Hatası Nasıl Düzeltilir?

Rockstar Games Launcher kullanıcıları programı açarken "Failed to Connect to The Rockstar Games Library Service" hatasıyla karşılaşarak programı çalıştıramamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemi gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Rockstar Games Launcher Failed to Connect Hatası Nedir?

Karşılaştığımız bu hata Rockstar Games Launcher'in arka planda çalıştığı Rockstar Game Library hizmetinin durdurulmasından dolayı böyle bir sorunla karşılaşmaktayız. Çeşitli sebeplerden dolayı durdurulan bu servis arkaplanda çalışmayarak Rockstar Games Launcher'in çalışmamasına olanak tanıyacaktır. Bunun için hizmet servisini çalıştırarak bu sorunu çözebiliriz. Bunun için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

Rockstar Games Launcher Failed to Connect Hatası Nasıl Düzeltilir?

Yukarda söylediğimiz gibi Rockstar Game Library hizmetinin durdurulması bu hatayı karşımıza çıkararak programın açılmasını engellemekte. Bunun için Rockstar Game Library hizmetini çalıştırarak sorunu tamamen çözebiliriz.

  • Başlat arama ekranına "Hizmetler" yazıp açıyoruz.
  • Açılan ekranda "Rockstar Game Library Services" hizmetini bularak üzerine çift tıklıyoruz. 
  • Açılan ekranda başlangıç türü devre dışı olacaktır. Devre dışı seçeneğini "Otomatik" olarak değiştirip "Uygula" butonuna basıyoruz.

  • Bu işlemden sonra Başlat butonu açılmış olacaktır. Ardından "Başlat" butonuna basarak hizmeti çalıştırıyoruz.

  • Bu işlemden sonra artık "Rockstar Game Library Services" hizmeti çalışmış olacaktır. Artık Rockstar Games Launcher programını sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.