Discord Hat Yok Hatası Çözümü

Tanıdığınız biriyle konuşma yaparken veya yapmak istediğinizde discord ekranının sol tarafında bulunan bağlantı kısmında "Hat Yok" veya "RTC Bağlanıyor" hatası alıyorsanız internetinizde veya programda oluşan sorundan kaynaklı olabilir.

Discord Hat Yok Hatası Çözümü
Discord Hat Yok Hatası Çözümü

Discord kullanıcıların kısmi olarak karşılaştığı rtc bağlanıyor veya bağlantı yok hatası birçok nedenden kaynaklanabilmekte. Sizlere bahsedeceğimiz birkaç öneriyle birlikte bu hatanın çözümüne kolay bir şekilde ulaşabileceğiz.

Discord, korona günlerinin ilk başlarında yaygınlaşarak birçok kitleyi bünyesine çekti. Çevrimiçi sesli sohbet programı olarak dünya genelinde yaygınlaşmış vaziyette. Yaygınlıkla oyun serüvenlerinde takım haline gelinerek sesli sohbet odaları kullanılarak arkadaş ortamıyla kesintisiz bir şekilde sesli sohbet imkanı sunmakta.

Arkadaşlarımızla sohbet etmemizle birlikte karşılaşacağımız hatalarda olmasa tadından yenmeyecek. İlla ki bir programda hata çıkabilir fakat bunlar ya kullanıcı hatasından ya da program hatasından kaynaklı bir durum olacağından hemfikiriz. Bu makalede anlatacağımız konu ise discord rtc bağlanıyor veya bağlantı yok hatası olacaktır.

Discord Bağlantı Yok Hatası Neden Alıyorum?

Rtc bağlanıyor veya Bağlantı hatası almamızın birkaç nedeni bulunmakta. Bunlardan birkaçı ise şu şekildedir; internet kopukluğu,sunucu bağlantı hatası,discord güncel olmayabilir veya antivirüs engel olabilir.

Rtc bağlantı veya hat yok hatası alıyorsanız bu nedenden dolayı böyle bir sorunla karşı karşıya kalıyor olabiliriz.

Discord Bağlantı Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Discord bünyesine birçok kullanıcı çekerek son zamanlarda çevrimiçi kullanıcısını arttırmayı başardı. Fakat birçok hatalarıyla birlikte kullanıcıların canını sıkmakta. Bunlardan biri ise Rtc bağlanıyor veya bağlantı hatası. Yukarıda anlattığımız birkaç nedenleri öne çıkarak çözüme ulaşmaya çalışacağız.

1-) İnternet Kopukluğu

İnternetiniz ara ara kopukluk yaşıyorsa veya ani ping artışı yaşıyorsanız böyle bir sorunla karşılaşmanız olası olacaktır. Eğer ara ara kopukluk yaşıyorsanız öncelikle discord porgramından çıkış yapın. Modeminizin güç düğmesine basarak 20 saniye bekleyin. Ardından tekrar güç düğmesine basarak modeminizi açın. Bu işlemden sonra discord programına giriş yapın. Eğer ani ping yükselmesi yaşıyorsanız discord programından çıkış yaparak wifi sinyalini kapatın. Ardından tekrar discord programına giriş yapın ve arkadaşınızla konuşmayı deneyin.

2-) Sunucu Bağlantı Hatası 

Sunucu bağlantı hatası alıyor olabiliriz. Bu hata Discord'un ani çökmesinden yaşanan bir durum olabilir. Bunu çözebilecek bir yetkimiz olmadığından dolayı sesli sohbetten çıkış yapıp birkaç dakika bekleyerek tekrar bağlanmanızı öneririm.

3-) Discord Güncellemelerini Kontrol Et

Discord programındayken anlık olarak programa güncelleme gelmiş olabilir. Eğer güncelleme birkaç hataya sebep olacak bir durumdaysa size böyle bir hata çıktısını verecektir. Bu hata çıktısından kurtulmak içinse discord programından tamamen çıkarak (Görev yöneticisinden kontrol edin eğer açıksa işlemi sonlandırın) tekrar girmeyi deneyin. Eğer discord güncelleme aldıysa direkt olarak güncelleme işlemini tamamlayarak giriş yapmanızı sağlayacaktır.

4-) Vpn Kullanıyorsanız Kapatın

Discord’un politika gereği sadece UDP özelliği olan VPN’lerle çalışmasından dolayı ekstra olarak bizim vpn çalıştırmamızdan dolayı böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Bunun için eğer bir vpn programınız arkada açıksa kapatın.

5-) Antivirüs Programını Kontrol Edin

Antivirüs programınız discord uygulamasını güvenli internet kategorisinde engellemiş olabilir. Bu sorunu anlamak için discord programını kapatıp, antivirüs programını kapatarak discord programını açmak olacaktır. Eğer sorun burada düzelirse antivürs programının engellemiş olduğunu anlayacağız.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.