Riot Client Nasıl Yeniden Başlatılır?

Riot Client kullanıcılarının uygulama içerisinde çeşitli sorunlarla karşılaştıktan sonra Riot Client uygulamasını yeniden başlatmak istemekte. Eğer sizde Riot Client uygulamasını yeniden başlatmak istiyorsanız bu makale sizin için rehber olacaktır.

Riot Client Nasıl Yeniden Başlatılır?
Riot Client Nasıl Yeniden Başlatılır?

Riot Client kullanıcılarının herhangi bir sebepten dolayı uygulamanın kitlenmesiyle birlikte, Riot Client uygulamasını yeniden başlatarak sorunu düzeltmek istemekteler. Fakat ne yazık ki kitlenme, yeniden başlatmamıza izin vermeyebilir. Eğer bu sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Riot Client Neden Yeniden Başlamıyor?

Riot Client Yeniden Başlamıyor

Riot Client uygulamasını herhangi bir nedenden dolayı yeniden başlatamıyorsanız, arka planda çalışan uygulamaların çökmesi veya zorlamasıyla birlikte oluşarak erişiminiz kısıtlanabilir. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok nedenden kaynaklı bir durum olabilir. Riot Client yeniden başlamama sorunuyla karşılaşmanın sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Arka planda çalışan uygulama engelliyor olabilir.
 • Riot Client uygulaması hata raporu yazıyor olabilir.
 • Bilgisayar işlemciniz zorlanıyor olabilir.

Yukarıdaki olasılıklar uygulamanın yeniden başlatılmasını engelleyebilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek Riot Client uygulamasını nasıl yeniden başlatacağınıza dair bilgiler vereceğiz.

Riot Client Nasıl Yeniden Başlatılır?

Riot Client, tek çatı altında Riot Games tarafından geliştirilen bütün oyunları içerisinde barındırarak yüklemenize ve hızlı erişim sağlamanıza yarayacak bir uygulamadır. Hızlı erişim sağlamak isteyen kullanıcıların bazı sebeplerden dolayı Riot Client uygulamasının çökmesiyle birlikte yeniden başlatmak istediklerini gözlemledik ve böyle bir durumda uygulamayı nasıl yeniden başlatacağınıza dair bilgiler verdik.

Riot Client Nasıl Yeniden Başlatılır?

Genellikle bu sorunun ana başlığı Valorant, League of Legends gibi diğer oyunlarda "Riot Client uygulamasını yeniden başlatın." hatasıyla karşılaşılarak oyuna olan erişimimizi kısıtlamakta. Bunun nedeni birçok sorundan dolayı oluşarak istemcinin çalışmamasına yol açarak oluşabilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek rehber olmaya çalışacağız.

1-) Görev Yöneticisi Yardımıyla Kapatın

Riot Client uygulamasının yeniden başlatılması isteniyorsa, bir görev yöneticisi yardımıyla Riot Client uygulamasının görevini sonlandırabilirsiniz. Bu işlem uygulamanın tamamen kapatılmasını zorlayacaktır.

 • Öncelikle "CTRL+ALT+DELETE" tuş kombinasyonlarına basarak görev yöneticisini açın.
 • Açılan menü içerisinde "Daha fazla detay" seçeneğine tıklayarak uygulamaları genişletelim.

Görev Yöneticisini Genişletme

 • Sırlanan uygulamalar içerisinde bulunan "Riot Client" uygulaması üzerine sağ tıklayarak "İşlemi Sonlandır" seçeneğine tıklayın.

Görev Yöneticisi ile Riot Client uygulamasını kapatma

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Riot Client uygulamasının üzerine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.

2-) Riot Client Uygulamasını Kapanması İçin Zorlayın

İstediğiniz uygulamanın kapanmasını zorlamamız için "ALT+F4" tuş kombinasyonunu kullanarak uygulamanın tamamen kapatılmasını zorlayabiliriz.

 • Öncelikle Riot Client uygulamasını açın.
 • Riot Client uygulamasının seçili olduğundan emin olun ve "ALT+F4" tuş kombinasyonuna basarak uygulamayı kapatmak için zorlayın.

Bu işlemden sonra Riot Client uygulamasının üzerine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.

3-) Bilgisayarı Yeniden Başlatın

Bilgisayarın yeniden başlatılması, Windows işletim sistemi içerisinde bulunan bütün hizmetlerin yeniden başlatılmasına olanak sağlar ve uygulamaların temiz bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bizde bu işlemi gerçekleştirerek Riot Client ve diğer hizmet çerçevelerinin yeniden başlatılmasına yardımcı olabiliriz. Bunun için sadece yapmamız gereken bilgisayarı yeniden başlatmak ve Riot Client uygulaması üzerine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırmak olacaktır.

4-) Vgc Hizmetini Kontrol Edin

Vgc hizmetinden dolayı bu gibi hatalarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için Vgc hizmetini kontrol ederek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

 • Eğer yukarıda ki işlemi gerçekleştirdiniz fakat aynı hatayı alıyorsanız "C:\Program Files\Riot Vanguard" dosyasına erişelim. (Fix oyununuzun dosya erişimi C:\ klasörün de bulunması gerekmektedir.)
 • installer.exe programını açarak silme işlemini gerçekleştirelim.(Karşımıza çıkan uyarıya evet diyelim.)
 • Masaüstümüzde bulunan VALORANT oyunumuzu çalıştıralım.
 • Launcher eksik dosyaları tarayarak tekrar yükleme yapacak ve hizmetler durumundaki vgc'yi yeniden baştan yükleyecek.
 • Tarama işlemi hazır olduktan sonra başlat arama çubuğuna Hizmetler yazıp açıyoruz.

VGC hizmeti

 • Açılan Hizmetler penceresinde vgc hizmetini bulup çift tıklıyoruz.
 • Çıkan ekranda başlangıç türünü Otomatik olarak değiştirerek hizmet durumunu başlatmamız gerekecek.

VGC hizmeti çalıştırma

 • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hizmet durumu Çalışıyor olarak gözükecektir.

VGC hizmeti çalıştırma

Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyuna giriş yapabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.