Valorant Sesli Sohbet Sorunu

Son zamanlarda valorant oyuncularının karşılaştığı oyun içi sorunlarından bir tanesi de oyun içi sesin gitmemesi veya sesli sohbet çalışmaması sorunuyla karşılaşan oyuncular için bu makalede çözüm yolundan bahsedeceğiz.

Temmuz 3, 2021 - 23:39
Mart 29, 2022 - 21:47
Valorant Sesli Sohbet Sorunu
Valorant Sesli Sohbet Sorunu

Valorant oyuncuların oyun içine girişinde takım arkadaşları arasında konuşma yapmasıyla birlikte sesinin ulaşmaması birçok sorundan kaynaklı olabilir. Bunlardan biri ise mikrofon giriş aygıtınızın takılı olmamasından kaynaklı olabilir.

Böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız öncelikle yapmamız gerekenleri anlatalım;

1-) Ses Aygıtınızı Kontrol Edin

Böyle bir sorunla karşılaşıyorsak ilk olarak ses aygıtımızı ve mikrofon giriş soketimizi kontrol etmek olacaktır. Tabii ki öncelikle mikrofon giriş soketimizi kontrol edelim. Eğer takılıysa ses aygıtımızı kontrol etmemiz gerekecektir.

Bunun için;

  • Görev çubuğumuzun sağ alt tarafında bulunan ses simgesine sağ tık yapalım.
  • Ardından Ses Efekti seçeneğine tıklayalım.


  • Bu işlemden sonra yukarıda bulunan menülerden Kayıt seçeneğine tıklayarak mikrofon aygıtımızın takılı olup olmadığını kontrol edebiliriz.

  • Eğer mikrofon aygıtınız kayıt menüsünde gözükmüyorsa ekranın boş bir yerine tıklayarak Bağlantısı Kesilmiş Aygıtları Göster seçeniğinin tikini açmak olacaktır.

  • Eğer mikrofonunuz bu kısımdan sonra bağlantısı kesilmiş olarak gözüküyorsa üzerine sağ tık yaparak Varsayılan aygıt olarak ayarla seçeneğine tıklayarak aktif hale getirin.

2-) Oyunu Kapatıp Açın

Her karşılaştığımız hata ve sorunlarda fix olarak yaptığımız yöntemlerden birisidir. Biz türkler olarak buna türk sorun çözücüsü diyebiliriz :) Şaka bir yana böyle bir sorunu çözmek için oyunu kapatıp açmamız sorunu giderecektir. Nedeni ise valorantın küçükte olsa ses aygıtınızı tanıyamaması veya arkada crash verme sebebinden kaynaklı olabilir.

3-) Ses Aygıtınızı Güncelleyin

Bu gibi sorunlarda ses aygıtınızı güncellemeniz bütün oyunlarda veya farklı tarz sorunların çözümüne mutlak bir çözüme ulaştırmakta. Son güncellemeyi almamız için Driver Booster yazılımı yardımıyla otomatik bir şekilde tarama yapıp güncelleme işlemini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!