Android'de Whatsapp Medyayı Galeriye Kaydetme

Android kullanıcıların karşı taraftan gelen medyayı galeriye kaydetmeye çalıştığında, galeriye kaydetme ekranının görülmediği gözlenmekte.

Kasım 28, 2020 - 22:57
Kasım 29, 2020 - 00:46
Android'de Whatsapp Medyayı Galeriye Kaydetme
Android'de Whatsapp Medyayı Galeriye Kaydetme

Herkesin kullandığı Whatsapp uygulamasında android kullanıcıların arkadaşından gelen özel fotoğraf veya videoyu kaydetmek istediğinde fotoğrafı kaydedememe gibi sorunların yaşandığını biliyoruz. Bizde Whatsapp Medyayı Galeriye Kaydetmek için sizlere güzel bir çözüm yolundan bahsederek bu sorunu halledeceğiz.

Android'de Whatsapp Medyayı Galeriye Nasıl Kaydedilir?

IOS kullanıcıları Whatsapp'tan gelen bir medyayı kolaylıkla galerisine kaydetmekte. Fakat android kullanıcıları için bu hiçte kolay görünmemekte. Whatsapp uygulumasından her özellikleri didik didik arasanızda android telefonlarında karşıdan gelen bir medyayı galeriye kaydetmek mümkün değil gibi görünmekte. Peki ya bunu nasıl çözebilirim?

  • Whatsapp uygulamasını açıyoruz.
  • Ayarlar sekmesine giriyoruz.
  • Sohbetler menüsünü açıyoruz.
  • Çıkan ekranda Medya görünürlüğüAKTİF hale getiriyoruz.
  • Tekrar Ayarlar sekmesine geri dönüp Depolama ve veriler menüsünü açıyoruz.
  • Açılan sekmede Mobil veri kullanırken,Wi-Fi ağına bağlıyken,Dolaşımdayken yazan sekmeleri açarak çıkan kutucukların hepsini kaldırıyoruz.(Resimde gösterdiğimiz şekilde)


  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıda gösterdiğimiz resimdeki gibi karşıdan gönderilen bir fotoğraf blurlu bir şekilde indirmenizi isteyecektir. İndirme işlemi yaptıktan sonra fotoğraf veya video galerinize kaydedilecektir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!