Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma Nasıl Yapılır?

Her gün geliştirme alan Facebook uygulaması gün geçtikte kullanıcılarını artmakta. Doğal olarak sosyal medya hırsızları açıklar bularak veya sosyal medya mühendisliğinden yararlanarak kullanıcıların hesaplarını çalmakta. Peki ya Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma Nasıl Yapılır?

Kasım 28, 2020 - 23:47
Aralık 20, 2020 - 20:57
Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma Nasıl Yapılır?
Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma Nasıl Yapılır?

Facebook kullanıcıların sosyal medya hırsızlarına yakalanmamak için ne yapması gerek?

Facebook'un güvenlik sorunlarını yükseltmek için bir çok yenilikler getirmesiyle birlikte hesapların çalınması zor bir hale bürünmekte. Hesabınızın tam donanımlı bir şekilde korunmasını istiyorsanız ilk önceliğiniz İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması olacaktır.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını Nasıl Açarım?

İlk anlatımımız mobil cihazlar için olacaktır.

  • Facebook uygulamamızı açıyoruz.
  • Menü sekmesine tıklıyoruz.

  • Aşağı inerek Ayarlar menüsüne tıklıyoruz.

  • Açılan ekranda Güvenlik alt başlığında bulunan Güvenlik ve Giriş menüsüne tıklıyoruz.


  • Daha sonra çıkan ekranda İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması alt başlığında bulunan İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan menüsüne tıklayarak telefonunuzu ekleyin.

Bu işlemi bitirdiğinizde artık hesabınız güvenli bir şekilde korunacaktır. Bu işlem herhangi bir kişinin hesabınızın şifresini bilse bile girmeye çalıştığında iki faktörlü kimlik doğrulamasına takılacaktır.

Bilgisayar üzerinden işlemini gerçekleştirmek isteyenler için mobil cihazlar için anlattığım şekilde yolu izleyerek iki faktörlü kimlik doğrulamasını gerçekleştirebilirler.

Çalınan Hesabı Geri Nasıl Alırım?

İki faktörlü kimlik doğrulamasını yapmadıysanız ve hesabınızın şifresi değiştiyse geçmiş olsun. İlk önceliğiniz hızlı bir şekilde giriş ekranında bulunan şifreni mi unuttun? sekmesine tıklayıp kayıtlı e-posta adresinizi yazarak kod doğrulamasını gönderin. E-postanıza gelen 6 haneli kodu kutucuğa yazarak yeni şifrenizi yazarak hesabınızı kurtarın.

E-postamı yazıyorum fakat hesabım görünmüyor veya ben epostamı hatırlamıyorum diyorsanız ikinci ve son alternatifimizi anlatalım.

Çalınan Facebook hesabı için Facebook uygulama geliştiricilerin hazırladığı https://www.facebook.com/hacked sayfasına girerek karşınıza çıkan hatada Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti butonuna tıklıyoruz.

Butona tıkladığımız sırada karşımıza çıkan Hesabımı Bul sekmesinde hesabınızda ilişkili cep telefon numarasını veya eposta adresinizi yazın. Eğer hiç birisi ilişkili değil diyorsanız bu hesabı kurtarmanız ne yazık ki dönüşecektir.


Eğer telefon numaranız veya eposta adresiniz hesabınıza ilişkiliyse karşınıza hesabınızı ekrana çıkaracaktır. Bu ekranda eski şifrenizi isteyecektir. Eğer eski şifrenizi hatırlıyorsanız eski şifrenizi yazarak Devam Et butonuna basın.

Bu aşamadan sonra artık size kalacaktır çünkü hesabınızı geri almış olacaksınız. Eğer hesabınızı geri aldıysanız hızlı bir şekilde yukarda belirttiğimiz İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını yaparak hesap güvenliğinizi arttırın.

Facebook Şifre Çözme Programları

İnternet üzerinden facebook şifre kırma programlarını arayıp bulduğunuz herhangi bir illegal programlarını indirmemenizi öneririm. Çünkü böyle bir programlar bulunmamakta. Bu programlar virüs içerebilir. Bunun için böyle bir araştırma yapmaktan kaçının. Sonra çalınan hesabı kurtarayım derken diğer hesaplarıda çaldırabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!