Android Telefonlarda Uygulama Gizleme

Android telefonunuzda uygulama gizlemek istiyorsanız bu makale tam size göre. Sizler için Samsung, LG, HTC ve diğer markalı android telefonlarda uygulamaları nasıl gizleneceğine dair bilgiler verdik.

Aralık 25, 2020 - 17:02
Aralık 25, 2020 - 17:45
Android Telefonlarda Uygulama Gizleme
Android Telefonlarda Uygulama Gizleme

Eğer sizinde meraklı bir arkadaşınız veya sevgiliniz varsa ve telefonunuzu karıştırıp farklı uygulamalara girmeye çalışıyorsa bu makale sizler için yazıldı :)

Farklı model android telefonlarda uygulamaları, uygulama indirmeden veya uygulama kurulumu yapmadan nasıl gizleyeceğimizi, sistem arayüzünde nasıl gizleme işlemini gerçekleştireceğimizi kısa ve öz bir şekilde anlatmaya başlayalım.

Samsung

Samsung'un Güvenli Klasör özelliğiyle birlikte uygulmanızı gizleyerek klonlayabilirsiniz. Yani örnek vermek istersek; Not defterini güvenli klasöre uyguladığımızda, güvenli klasöre bağlı olan not defterine herhangi bir şey kaydedip güvenli klasörde olmayan not defterine girildiğinde yadığınız yazı gözükmeyecektir. Çünkü uygulama sadece güvenli klasör içerisinde kaydedilecektir.

Eğer uygulamamızı ana ekranda gözükmemesini istiyorsak:

Ayarlar>Ekran>Ana Ekran>Uygulamaları Gizle yolunu izleyebilirsiniz. Bu durum sadece ana menüdeki uygulamayı gizleyecektir.

LG

Ayarlar>Ekran>Ana Ekran>Uygulamaları Gizle yolunu izleyebilirsiniz. Bu durum sadece ana menüdeki uygulamayı gizleyecektir. Tabi bunu anamenü üzerinden de yapabiliriz. Ana ekranda bulunan uygulama çekmecisine tıklayarak Uygulamaları Gizle seçeneğini göreceksiniz.

HTC

Neredeyse yukarıda anlattığımız şekilde HTC markasında da aynı durum söz konusu. Ana ekranda bulunan uygulama çekmecisine tıklayarak Uygulamaları Gizle seçeneğini göreceksiniz.

Tüm Android'ler


Eğer telefonunuz yukarda gösterdiğimiz markalardan biri değilse veya yukarıda gösterdiğimiz özelliklerden hiçbirini varsayılan olarak göstermiyorsa, Nova Launcher ana ekran geliştiricisini indirerek bu durumdan faydalanabilirsiniz. Önerdiğimiz uygulamayı indirip kurulumu gerçekleştirdikten sonra ana ekrana basılı tutarak ayarlara girdikten sonra Uygulama & Widget Çekmecesi'ni seçin, ardından da Uygulamaları Gizle seçeneğini bulun.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!