TikTok Ne Kadar İnternet Harcar?

Tiktok kullanıcılarının mobil veri üzerinden kullanım yaparken merak ettiği "TikTok ne kadar internet harcar?" sorusunu bu makalede anlatacağız.

TikTok Ne Kadar İnternet Harcar?
TikTok Ne Kadar İnternet Harcar?

Sosyal medya üzerinden birçok kişi tarafından kullanılan Tiktok uygulaması gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırmakta. Uygulama içerisinde birçok insan kendi videolarını oluşturarak platform içerisine yüklemekte. Bu mecrada birçok kategorilere ulaşmamız anamenüde sürekli olarak akışın yenilenmesiyle birlikte neredeyse sınırsız bir şekilde video içeriklerinin karşımıza çıkması, insanların uygulama içerisinde kesintisiz bir şekilde gezinmelerine ve kullanımını arttırmaya teşvik etmektedir. Bu durum haliyle internet kullanımını arttırarak paketimizde olan internet hakkının hızlı bir şekilde harcamasına sebebiyet verebilmekte.

TikTok Ne Kadar İnternet Harcar?

Tiktok kullanıcılarının neredeyse sıklıkla öğrenmek istediği bu soruyu sizlere bu yazıda anlatacağız. Tiktok, tam olarak bizlere internetin ne kadar kullanıldığına dair kesin bir bilgi vermemekte. Bunun nedeni birçok yüklenen videoların uzunluğu boyutu farkedeceği için kesin bir cevap verilemez. Genel olarak internet kullanımını söylemek gerekirse yaklaşık olarak 1 dakikalık Tiktok videosu 30MB ve üzeri internet harcamaktadır. Bunu ortalama olarak 1 saatlik veriye aldığımızda 800MB ve üzeri internetin harcayacağını söyleyebiliriz. Fakat bu veri tam olarak bizlere bilgi vermeyebilir. Bunun nedeni videonun uzunlukları ve boyutu internet harcamasını yükseltebilmektedir.