Valorant Sur Verme Ve Karşılaşmayı Yeniden Kurma

Riot Games, Valorant oyuncularına 1.07 yamasıyla birlikte getirdiği karşılaşmayı yeniden kurma özelliğiyle artık kolay bir şekilde sur verilebilmekte.

Valorant Sur Verme Ve Karşılaşmayı Yeniden Kurma
Valorant Sur Verme Ve Karşılaşmayı Yeniden Kurma

Riot Games, Valorant'a çeşitli özellikler getirerek oyuncuların deneyimini gözlemlemekte. Bu gözlemle birlikte çeşitli yeni özellikler eklenerek yeniliklere açık olarak devam edecektir. Valorant'ın önceden getirmiş olduğu 1.07 paket yamasıyla birlikte karşılaşmayı yeniden kurma özelliği yeniliklere eklenmişti. Bizde bu özellikten yararlanarak takım olarak erken sur verebiliriz.

Valorant Karşılaşmayı Yeniden Kurma

  • Karşılaşmayı yeniden kurma: Karşılaşma 4v5 olarak (veya daha dengesiz bir şekilde) başladığında oyunculara artık mevcut oyunu sonlandırıp yeni oyun için sıraya girme şansı sunuluyor.
  • Karşılaşmanın başında (satın alma evresi esnasında) oyundan düşen ve ilk tur boyunca geri gelmeyen bir oyuncu varsa ikinci turun başında sohbete /yenile ya da /remake yazılarak yeniden kurma gerçekleştirilebilir.
  • Oyunu yeniden kurma talebinde bulunan takımdaki tüm oyuncular yeniden kurma için oy verebilir. Oyunun yeniden kurulması için oyuna bağlı olan tüm oyuncuların bunu onaylaması gerekir.
  • Yeniden kurma oylaması satın alma evresi boyunca geçerlidir. Eğer satın alma evresi bitmeden önce bir karara varılamazsa oylama sona erer.

Valorant Erken Sur Verme

Eğer oylama başarılı olursa ve oyun yeniden kurulursa, oy veren oyuncular XP kazanmaz veya MMR'larında herhangi bir değişiklik gerçekleşmez. Karşılaşma, karşılaşma geçmişinde de yer almaz. Bağlantısı kesilen ve oylamaya katılamamış tüm oyuncular karşılaşmanın sonucu olarak tam MMR kaybına uğrar ve normal bir maçı terk etmişçesine oyundan çıkma cezası alır.