Valorant Sohbet Hizmeti Kullanılamıyor Hatası

Valorant kullanıcılarının son güncellemesiyle birlikte aldığı; "Valorant Sohbet Hizmeti Kullanılamıyor" hatası birçok kişinin çözemediği ve neden böyle bir durumla karşılaştığını anlayamamakta. Gelin birlikte bu makalede çözüme değinelim.

Valorant Sohbet Hizmeti Kullanılamıyor Hatası
Valorant Sohbet Hizmeti Kullanılamıyor Hatası

Valorant çevrimdışı gözükme hatası alıyorsanız ve çözüme ulaşmadıysanız aşağıda ki başlıkları okuyarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Sohbet Hizmeti Kullanılamıyor Hatası Neden Alıyorum?

Böyle bir hatayı almanızın sebebi işlemcinizin hızı çok yükseldiğinden dolayı böyle bir hatayla karşı karşıya kalıyorsunuz. Evet sorun çok saçma gözüksede Valorant Destek Ekipleri durumu böyle açıklamakta. Eğer işlemcinize overclock işlemini uyguladıysanız kontrol edip denetleyin.

Sohbet Hizmeti Kullanılamıyor Hatasını Nasıl Çözerim?

Üstteki açıklamada anlattığım gibi işlemcinizin hız aşırtmasından kaynaklı bir durum söz konusu olduğu için bunun önüne geçmemiz gerekecek. Şimdi sırayla sizlere nasıl çözeceğimizi anlatalım:

  • Öncelikle Windows Arama kutucuğuna gelerek Güç planını denetle yazıp menüye erişiyoruz.

  • Açılan ekranın aşağı kısmında bulunan Güç tasarrufu seçeneğine tıklayın.

Bu sayede işlemci hızınızı sabit bir hıza alarak bu hatayı çözmüş oluyoruz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.