Valorant Hesap Kilitli Hatası

Valorant oyuncularının oyunu açmak istediklerinde karşılaştıkları "Hesap Kilitli" veya "Bu Oyuna Erişim Askıya Alındı" hatasıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Valorant Hesap Kilitli Hatası
Valorant Hesap Kilitli Hatası

Valorant oyuncularının hesabına erişim sağlamak istediklerinde karşılaştıkları "Hesap Kilitli" hatası birçok nedenden dolayı kısıtlama almakta. Bunun için sizlere bilgi vererek rehber olmaya çalışacağız.

Valorant Hesap Kilitli Hatası Neden Alıyorum?

Valorant Hesap Kilitli Hatası

Karşılaşılan bu hata genellikle hesabınızı güvene almak için yapılan bir işlemdir. Hesabınızda oluşan güvensizlik durumu otomatik olarak Riot Games tarafından tespit edilerek hesabınız kilitlenebilir. Bunun için yapılan sıkı güvenlik tedbirleri bu gibi sorunlarla karşılaşmamıza neden olabilir. Riot geliştiricilerinin hesabınızı güvene almanız için yapmanız gereken tedbirleri şu şekilde sıralamaktadır:

  1. Güvenli bir şifre seç.
  2. Şifre yöneticisi kullan.
  3. E-posta hesabını koruma altına al.
  4. Ortak kullanım alanlarında oturumunu kapadığından emin ol.
  5. Riot Hesabı'nı başkalarıyla paylaşma.
  6. Dolandırıcılara karşı dikkatli ol.

Maddeler arasında söylenen "Riot Hesabı'nı başkalarıyla paylaşma" yazısı bizlere neden böyle bir kısıtlama aldığımızı belirtmekte. Eğer herhangi bir kişiye hesabınızı verdiyseniz ve şüpheli bir şekilde hesabınızın şifresini değiştirmeye çalıştıysa veya aynı anda hesaba bağlanmaya çalışıyorsanız bu kısıtlamayı almanız büyük olasılıkla gerçekleşebilmekte.

Valorant Hesap Kilitli Hatası Nasıl Düzeltilir?

Hesabınızı daha güvenli bir duruma getirmeniz için öncelikle hesabınızdaki mevcut şifreyi değiştirin. Eğer hesabınızı herhangi bir kişiye verdiyseniz bir daha kimseye hesabınızı paylaşmayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bir daha böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Valorant kilitli hesabı ne yazık ki belirlenen tarih arasında açamazsınız bu sistem tarafından belirlenerek hesabınızı güvenliğe alınması  için yapılan bir işlemdir. Destek talebinde bulunsanız bile herhangi bir işlem yapılmayacak ve sadece bilgilendirme alacaksınız. Bu yüzden sadece belirlenen tarihi beklememiz gerekecektir. Bahsettiğimiz gibi eğer hesabınızı güvene almak istiyorsanız mevcut şifrenizi değiştirmenizi öneririz.