Telefon Kapanma ve Bluetooth Sorunu Giderme

Telefonunuz bazen kendi kendine kapanıp açılıyorsa farklı bir sorunla karşı karşıya olabilirsiniz. Yeni işletim sistemi güncellemelerinde bu gibi hatalar olabiliyor. Karşılaşılan bu hata bazı donanım sorunları bile olabilir.

Telefon Kapanma ve Bluetooth Sorunu Giderme
Telefon Kapanma ve Bluetooth Sorunu Giderme

Telefon kullanıcılarının karşılaştıkları kapanma sorunu birçok hatadan dolayı karşılarına çıkarak sinir bozucu hale gelmekte. Bu gibi hataların geneli telefon yazılımından kaynaklı olsa da donanım içerisinde de sorunları beraberinde getirmekte. Eğer sizde bu sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve sıfırlayın

  • İlk olarak sistemi temizlemek için temel adımları uygulayınız aktif uygulama verilerin silmek için cihazınızı yeniden başlatın.
  • Telefonunuz donmuşsa cihazı kapatmaya zorlamanız gerekebilir. Ardından işe yaramayan verileri silerek kullanılabilir depo alanınızı genişletip genişletmeyeceğinizi kontrol edin.
  • Yine sorun yaşıyor iseniz telefonunuzun fabrika ayarlarını sıfırlamak yapacağınız en iyi şey olabilir sorun ve arıza yapan veya eskimiş donanım ile ilgili ise tamirciye götürmeniz gerekmektedir.

Bluetooth sorunu

Daha az kablo daha az problem gibi görünsede bu durum her zaman geçerli olmayabiliyor sorunun kaynağını bilmiyorsanız aşağıda yazılı olan adımları takip ediniz.

  • İlk olarak bağlantı kurduğunuz Bluetooth cihazını telefonla uyumlu olup olmadığını kontrol edin.
  • Sorunun neden olabilecek hiçbir şey olmadığında emin olmak için cihazı Yan yana getirin. Bluetooth açık olduğundan emin olduktan sonra kaptatıp yeniden açmayı deneyin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.