Udemy Ses ve Görüntü Sorunu Giderme

Udemy'de video izlerken ses ve görüntü sorunu yaşıyorsanız, sorun gidermek için aşağıdaki adımları takip ediniz. Kullandığımız cihazda Udemy'de video izlemek için 5 mbit veya 800kb/sn hızında bağlantımız olması gerekiyor.

Udemy Ses ve Görüntü Sorunu Giderme
Udemy Ses ve Görüntü Sorunu Giderme

Udemy, eğitim teknolojisi olarak karşımıza çıkarak birçok kişiyi sanal ortamda kolaylıkla öğretim sağlamakta. Fakat öğrenim sağlayan veya öğretimini sağlayan kişilerde nadiren karşılarına çıkan ses ve görüntü sorunları birçok hataları beraberinde getirmekte. Telefon üzerinde yaygın olarak görülen bu hata farklı sebeplerden ötürü oluşan bir sorun olarak görülmekte. Bu makalede telefon üzerinden ses ve görüntü sorunu yaşayanlar için çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Udemy Ses ve Görüntü Sorunuyla Neden Karşılaşmaktayım?

Ses ve görüntü sorunuyla karşılaşmamızın temel sebebi uygulama üzerinden oluşan hatadan kaynaklı bir durum olarak gözükmektedir. Eğer uygulama üzerinde oluşan bir sorun olarak görmüyorsanız telefonunuzu en güncel hale getirmeyi unutmayın. Telefonunuzun işletim sistemi güncel değilse birçok uygulama üzerinde hatalarla karşılaşmamız olasıdır.

Udemy Ses ve Görüntü Sorununu Nasıl Çözerim?

Sorunun nedeni (telefon ayarlarınızdan ya da internetten kaynaklı olabilir.)

Hiç bir sorun olmadan diğer dersleri dinleyebiliyorsanız, bu videoyla ilgili bir teknik sorundur. Ekibin inceleyebilmesi için raporlayın. Eğer diğer videolarda da sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz.

Telefonun üzerinden giriyorsanız Google Chrome'dan gizli sekme ile giriş yapmayı deneyin. Video sorunsuz bir şekilde çalışırsa telefonunuzdaki uzantıları, eklentileri, güvenlik duvarını kontrol ederek yeniden yapılandırın ya da devre dışı işleminin gerekip gerekmediğini belirleyin.

  1. Farklı bir tarayıcı ile giriş yaparak deneyin.
  2. Tarayıcının ön belleğini silin.
  3. Herhangi bir ses alamıyorsanız video sesinin açık olup olmadığından emin olun.
  4. Eğer bilgisayardan giriyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın/modeminize reset atın.
  5. Kursları indirebiliyorsa çevrim dışı izlemeyi deneyin.