Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant kullanıcılarının yeni hesap açtıklarında yeni koyduğu oyun ismini sonradan beğenmediğinde Google arama motoruna "Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?" veya "Valorant'ta nick nasıl değiştirilir?" anahtar kelimesini aratarak hızlı bir çözüm üretmek istemekte.

Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?
Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Riot Games'in açık betadan bu yana hızla oyuncu kitlesi çekmesiyle birlikte yeni güncellemeler ve hata çözümleri alarak kendini yenilemekte. Valorant oyuncularının kullandığı oyun içi kullanıcı ismi birçok kişinin sonradan değiştirmesiyle beraberinde getirmekte.

Valorant oyunseverlerinin sadece isim veya nick değiştirmeleriyle kalmayıp, id,etiket değiştirerek kendini özel bulmak istemekte. Bu sayede hem beğenmediği isim veya nicki değiştirmesi ardından yanında da id veya etiketi değiştirmesiyle birlikte kendine yenilik katmakta.

Valorant İsim Nasıl Değiştirilir?

Valorant oyun isminizden memnun değilseniz veya oyun isminizi farkına varmadan isminizi veya soyadınızı yazarak memnun kalmadıysanız bu makale sizin için rehber olacak.

  • Valorant isim değişikliğini yapmamız için Riot Games'in tasarladığı web arayüzüne erişerek değiştirebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmemiz için Riot Games hesabınıza bağlanmanız şart koşulmakta. BURAYA TIKLAYARAK Riot Games hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş yapmamızın ardından hesap yönetimi arayüzüyle karşılaşacağız. Riot ID başlık altındaki menüye gelerek oyun içi Riot ID yani isminizi göreceksiniz.
  • Oyun içerisinde ki isminizin üzerine tıklayarak değiştirebilirsiniz. Eğer etiket değişimide yapmak istiyorsanız yanda bulunan Etiket üzerine tıklayarak değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Valorant, oyun içerisindeki isminizin 16 karakterden az oluşturulmasını istemekte. İsim değişikliği ardından Riot ID'leri her 30 günde bir değiştirilebilir.
  • İsim değişikliğinizi tamamladıktan sonra aşağıda bulunan değişiklikleri kaydet butonuna basarak işlemimizi tamamlayalım.
  • Bu işlemden sonra artık Valorant oyuniçi ismimiz başarıyla değiştirlmiş olacaktır.