Twitter Bir Şeyler Yanlış Gitti Hatası Nasıl Düzeltilir?

Twitter kullanıcılarının uygulama veya web ara yüzünden erişmeye çalıştığında karşılaştıkları "Hoop! Bir şeyler ters yanlış gitti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Temmuz 14, 2022 - 12:29
Temmuz 14, 2022 - 13:00
Twitter Bir Şeyler Yanlış Gitti Hatası Nasıl Düzeltilir?
Twitter Bir Şeyler Yanlış Gitti Hatası Nasıl Düzeltilir?

Gündemlerin ve haberlerin çokça paylaşıldığı Twitter uygulamasında karşılaşılan "Hoop! Bir şeyler ters yanlış gitti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." hatası bir çok kullanıcıların giriş yapmasını engellemekte. Kullanıcılarına böyle bir hata verip tam olarak neden böyle bir hatayla karşılaştığını tam olarak söylememekle olup girişlerini engellemekte.

Bu hata yüzünden kullanıcıların gündemden ve haberlerden tamamen iletişimini koparmakla birlikte etkileşimlerini kaçırmakta. Günlük olarak tweetlerini atıp etkileşime girmek isteyen kullanıcıların gününü pişman ettiren bir hata olarak görülmekte.

Twitter Bir Şeyler Yanlış Gitti Hatası Neden Alıyorum?

Twitter Bir Şeyler Yanlış Gitti Hatası

Twitter, "Hoop! Bir şeyler ters yanlış gitti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz."hatasını vermesiyle birlikte birçok kullanıcının başını ağrıtmakta. Bu hatayı almamızın sebebi birçok nedenden oluşmakta. Bunlardan; Twitter uygulaması güncel olmayabilir, twitter çökmüş olabilir, uygulama içerisinde eksik veya hasarlı dosya olabilir, telefonunuzun saati yanlış olabilir, twitter şifrenizi değiştirmenizi isteyebilir ve bundan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun gibi birçok neden oluşturabiliriz.

Twitter Bir Şeyler Yanlış Gitti Hatasını Nasıl Çözerim?

Twitter "Hoop! Bir şeyler ters yanlış gitti. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz."hatasını çözmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek çözüme ulaşabiliriz.

1-) Saat ve Saat Dilimi ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun

Eğer saat ve tarihiniz yanlış bir biçimde yansıtılıyorsa bu adımları uygulayın;

Android cihaza sahipseniz;

  1. Ayarlar'a git.
  2. Tarih ve Saate git.
  3. Telefonunuzun doğru zamana sahip olduğundan emin olun.
  4. Telefonunuzun doğru saat diliminde olduğundan emin olun. Değilse, doğru saat dilimine alarak uygulayın.

Ios cihaza sahipseniz;

  1. Ayarlar'ı açın.
  2. Açılan ekranda Genel seçeneğine tıklayın.
  3. Tarih ve Saat'i açın.
  4. Otomatik olarak ayarla kapatıp açın.

2-) Kullanıcı adı yerine E-posta adresinizle giriş yapmayı deneyin

Giriş yaparken kullanıcı adınızı kullanarak giriş yapıyorsanız, e-posta adresinizi yazarak giriş yapmayı deneyin. Bu işe yaramazsa 3. öneriye geçelim.

3-) Uygulamayı Kaldırıp Tekrar Yükleyin

Genellikle uygulamalarda karşılaştığımız hataları tamamen çözmemiz için uygulamayı silip yüklemek sihirli bir şekilde çözüme ulaştırmakta. Bizde bu çözümü uygulayarak deneyelim. Twitter uygulamasını tamamen silerek Google Play Store'dan veya App Store'dan tekrar yükleyip giriş yapmayı deneyelim. Bu işe yaramazsa 4. öneriye geçelim.

4-) Web Tarayıcısını Kullanarak Giriş Yapın

Bazı durumlarda Twitter sizden farklı bir olaydan dolayı şifrenizin değiştirilmesini ister fakat arkada oluşan hatadan dolayı şifreyi değiştiremiyor ve böyle hata alıyor olabilirsiniz. Bunun için uygulamadan değilde bir web tarayıcısından Twitter sitesine erişerek kullanıcı girişinizi yapmayı deneyin. Parolanızın değiştirilmesi isteniyorsa değiştirerek, Twitter uygulamasından giriş yapmayı deneyin. Bu işe yaramazsa 4. öneriye geçelim.

5-) Modeminizi veya Hücresel Verinizi Açıp Kapatın

Twitter uygulaması ip adresinizi bir engel olarak görmüş olabilir. Bundan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için Wifi'den bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp açın. Eğer mobil veriden bağlanıyorsanız hücresel verinizi kapatıp açarak ip adresinizi değiştirebilirsiniz.

6-) Ülke Erişim Kısıtlaması

Bu önerilerden hiçbiri sizi çözüme ulaştırmadıysa, Twitter'ın ülkenize erişim kısıtlaması getirmiş olabilir. Bunu anlamamız için herhangi bir vpn programını indirerek giriş yapmayı deneyin. Eğer giriş yapmayı başardıysanız Twitter ülkenize erişim kısıtlaması getirmiştir.

7-) Hesap Askıya Alınmış Olabilir

Hesabınızın davranışları, uygunsuz politikadan dolayı askıya alınmış olabilir. Bunun için hesabınıza yeni bir gizli sekme üzerinden girişinizi sağlayarak görebilirsiniz. Eğer hesabınız askıya alındıysa neden alındığına dair bir mesaj kutusu alacaksınız. Mesaj kutusunu okuyarak hesabınızın neden askıya alındığını öğrenebilirsiniz.

8-) Twitter Çökmüş Olabilir

Twitter, kullanıcıların arayüz ve performansı daha iyi kullanması için birçok yenilikler getirerek etkileşimleri arttırmakta. Elbette her ne kadar yenilikler getirilse de bu yenilikler içerisinde birçok hatalar ve erişim kısıtlaması yaşanabilir. Bunlardan biri de başlıkta gördüğümüz hata çıktısı ortaya çıkabilir. Twitter sunucularının anlık olarak çökmesi veya bakıma girmesi bu gibi sorunlarla karşılaşmamıza neden olabilir. Bunun için tek yapmamız gereken şey sunucuların tekrardan eski durumuna gelmesini beklemek olacaktır.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!