Düzeltme: Instagram Akışı Yalnızca Eski Gönderileri Gösteriyor

Instagram kullanıcılarının veri akışında gezinirken karşılaştıkları eski gönderileri görme sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Eylül 20, 2022 - 13:02
Düzeltme: Instagram Akışı Yalnızca Eski Gönderileri Gösteriyor
Düzeltme: Instagram Akışı Yalnızca Eski Gönderileri Gösteriyor

Instagram kulllanıcıları, veri akışında dolanırken sürekli olarak eski gönderilerin karşısına çıktığını belirtmekte. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Instagram Akışı Neden Yalnızca Eski Gönderileri Gösteriyor?

İnstagram kullanıcılarının anasayfa akışında dolanırken sürekli olarak eski gönderileri görerek yeni paylaşılan akışlara erişememekte. Bu hatanın genel sebebi genellikle önbellek sorunlarından dolayı oluşarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok sorundan dolayı da böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Bunun için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

Instagram Akışı Yalnızca Eski Gönderileri Gösteriyor Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Tarayıcı ile Giriş Yapın

Uygulama ile giriş yapıldığında maalesef İnstagram önümüze herhangi bir durum çıkarmamakla birlikte hesabımıza olan erişimimizi engellemekte. Bunun için hesabımıza herhangi bir tarayıcı yardımıyla giriş yapmayı deneyebiliriz. Bunun için herhangi bir tarayıcıyı açın ve İnstagram.com adresine ulaşarak hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

2-) Vpn Bağlantısını Kapatın

Vpn bağlantısının arka planda açık olması uygulamaya olan erişiminizi kısıtlayabilir. Bunun sebebi, İnstagram botlarının hesaba olan erişiminizi şüpheli bir şekilde algılayarak erişim hakkınızı kısıtlamasıdır. Bundan dolayı eğer vpn bağlantısı arka planda açıksa kapatın ve tekrar hesabınıza bağlanmayı deneyin.

3-) Şifrenizi Değiştirin

Yukarıda söylediğimiz gibi karşılaştığımız bu hata, şüpheli giriş algılandığından dolayı şifrenizin değişmesi istenebilir. Bunun için hesabınıza giriş yapmayarak, şifrenizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu durum İnstagram için güvenli ve şüpheli girişlerin sonlanmasına olanak sağlayacaktır.

4-) İnternetinizi Yeniden Başlatın

İnstagram yapay zeka tarafından algılanan şüpheli girişler, ip adresi üzerinden yasaklanarak kullanıcıların hesaba girişleri engellenmekte. Bizlerde ip adresimizi yenileyerek bu sorunu çözebiliriz. Eğer Wi-Fi bağlantısı sağlıyorsanız modemi, mobil veri üzerinden bağlantı sağlıyorsanız mobil veri bağlantınızı kapatıp tekrar açın. Bu işlemden sonra ip adresiniz yenilenerek çözüme ulaştırmamıza yardımcı olabilir.

5-) Üçüncü Parti Uygulaması Kullanmayın

Üçüncü parti uygulamaların kullanılması bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Eğer İnstagram++ gibi uygulamalar kullanıyorsanız bu hatayla karşılaşabilme olasılığınız yüksek. Bunun için İnstagram++ gibi uygulamayı silerek Google Play veya App Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirerek hesabınıza erişmeyi deneyin. Bu işlemi denemeden önce aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

6-) Uygulama Güncel Olmayabilir

İnstagram uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede açık olmaması anlamına gelir. Bundan dolayı İnstagram uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir. Aksi durumda birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli alabiliriz.

7-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

İnstagram uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Not: Bu işlem içerisinde hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacaktır. Bunun için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "İnstagram" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

Bu işlemden sonra İnstagram uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "İnstagram" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Bu işlemden sonra bir önceki menüye erişerek "İzinler" seçeneğine tıklayın ve devre dışı olan izini etkinleştirerek uygulamayı çalıştırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

8-) Cihazınızı Yeniden Başlatın

Cihazınızda oluşan önbellek sorunu birçok uygulamada hasar veya sorun bırakabilir. Bunun için cihazınızı yeniden başlatarak geçici önbellek sorununun önüne geçebiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!