İPhone iMessage Teslim Edilmedi Hatası Nasıl Düzeltilir?

İPhone kullanıcılarının iMessage üzerinden mesaj yollamak istediklerin de karşılaştıkları "Teslim Edilmedi" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Şubat 23, 2022 - 16:10
Şubat 23, 2022 - 17:01
İPhone iMessage Teslim Edilmedi Hatası Nasıl Düzeltilir?
İPhone iMessage Teslim Edilmedi Hatası Nasıl Düzeltilir?

iPhone kullanıcılarının iMessage üzerinden mesajlaşırken karşılaştıkları "Teslim Edilmedi" hatası birçok sorundan dolayı karşılaşılarak gönderimi sağlamamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

İPhone iMessage Teslim Edilmedi Hatasını Neden Alıyorum?

Kullanıcıların iMessage üzerinden karşı tarafa mesaj yolladıklarında, mesaj balonunun hemen altında beliren "Teslim Edilmedi" hatası birçok sorundan dolayı karşılarına çıkmakta.

iMessage'nin kapalı olması, mesaj sorunlarını beraberinde getirerek karşı tarafla anlık olarak mesajlaşamıyor olabilirsiniz. Bunun için iMessage ayarının açık olup olmadığını kontrol etmemiz gerekmektedir.

iMessage, ağ bağlantısı üzerinden sağlandığından dolayı, ağ bağlantınızın gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer ağ bağlantınızda bir sorun varsa böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz.

İPhone iMessage Teslim Edilmedi Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Ağ Bağlantısını Kontrol Edin

Ağ Bağlantısını Kontrol Edin

iMessage yazılımı bir ağ bağlantısı ile çalıştığı için ağ bağlantınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer ağ bağlantınızda oluşan herhangi bir gecikme veya kopukluk olası hatalara sebebiyet verebilir. Bunun için ağ bağlantınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer telefonunuz uçak modundaysa ve mobil veriyi açtığınızı düşünüyorsanız, uçak modunu kapatın. Uçak modunun açık olması, hücresel verinizin kullanılmasını engellemektedir.

2-) Kısa Mesaj Olarak Gönderin

iMessage Kısa Mesaj Gönderme

Karşı tarafa yolladığınız mesaj teslim edilmediyse internet bağlantınızı kontrol ederek tekrar mesajı göndermeyi deneyin. Ünlem işaretine dokunarak açılır menüden "Yeniden Dene"yi seçin. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra işleminiz yine başarısız olursa "Kısa Mesaj Olarak Gönder" seçeneğini seçerek iMessages'a özgü bir sorun olup olmadığını görebiliriz.

iMessage'ı bir hücresel veriyle çalıştırıyorsanız, bunun ücrete tabii tutulduğunu biliyorsunuzdur. Bunun için kontrolü sağlayarak sorunun neyden kaynaklandığını kesinleştirebilirsiniz.

3-) Telefonu Yeniden Başlatın

iPhone Telefonu Yeniden Başlatın

Telefonun yeniden başlatılması olası hataların önüne geçmesine yardımcı olabilir. Bu işlem arka planda çalışan yazılımın herhangi bir sorundan dolayı çalışmayarak böyle bir hatayla karşılaşmamıza neden olabilir. Bunun için telefonu yeniden başlatarak arkada çalışan yazılım bloklarını yeniden başlatmış sayılırız. Bu işlem her ne kadar basit görülse de işe yarayabilir.

4-) iMessage'ı Etkinleştirin

iMessage Etkinleştirme

Biliyorsunuz ki, iMessage kullanımı için her iki tarafın da iPhone cihazına sahip olması gerekmektedir. Eğer iki taraftan birisinin cihazı iPhone cihazı değilse bu durumla karşılaşabiliriz. Eğer her iki tarafta iPhone kullanıyorsa iMessage özelliğinin etkin olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir.

  • Kendi telefonunuz da etkin olup olmadığını kontrol etmek için "Ayarlar" menüsünü açın.
  • "Mesajlar" menüsünü açın.
  • Ardından Mesajlar menüsü açık değilse açın ve iMessage'ın açık olup olmadığını kontrol edin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!