Spotify Zaman Kapsülü 2024 Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir?

Spotify kullanıcılarının, zaman kapsülü 2024 eklentisini kullanmak istediklerinde karşılaştıkları çalışmama sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Spotify Zaman Kapsülü 2024 Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir?
Spotify Zaman Kapsülü 2024 Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir?

Spotify kullanıcıları, zaman kapsülü 2024 eklentisini kullanmak istediklerinde çalışmama sorunuyla karşılaşarak eklentiye olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

  1. Spotify Zaman Kapsülü 2024 Neden Çalışmıyor?
  2. Spotify Zaman Kapsülü 2024 Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir?
    1. Bölgenizde Henüz Kullanılmıyor Olabilir
    2. Spotify Uygulaması Güncel Olmayabilir
    3. Spotify Uygulamasını veya Cihazınızı Yeniden Başlatın
    4. İnternetinizi Kontrol Edin

Spotify Zaman Kapsülü 2024 Neden Çalışmıyor?

Spotify Zaman Kapsülü 2024 Çalışmıyor

Spotify'ın getirmiş olduğu "Şişedeki Çalma Listesi" özelliğini, Spotify Zaman Kapsülü 2024'ü kullanarak belirlediğiniz bir çalma listesini oluşturmak istediğinizde herhangi bir sorunla karşılaşyıorsanız, bu sorunun genel sebebi bölgenizde henüz kullanılmıyor olmasından kaynaklı bir durum olabilmektedir.

Elbette sadece bu sorundan dolayı değil, birçok sorundan dolayı böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Spotify Zaman Kapsülü 2024 Çalışmıyor Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu sorunu aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Bölgenizde Henüz Kullanılmıyor Olabilir

Spotify Zaman Kapsülü 2024 özelliği, belirlenen ülkeler dışında kullanılmamaktadır. Aşağıda sıralayacağımız bölgelerden hiçbirinde değilseniz maalesef bu özelliği kullanamayacağınız anlamına gelecektir. İşte Şişedeki Oynatma Listesi özelliğini kullanabilmemiz için belirlenen bölge:

"Avustralya, Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Mısır, Fransa, Almanya, Endonezya, İtalya, Japonya, Meksika, Fas, Yeni Zelanda, Filipinler, Polonya, Portekiz, Suudi Arabistan, İspanya, İsveç, Türkiye, BAE, İngiltere ve ABD"

2-) Spotify Uygulaması Güncel Olmayabilir

Spotify uygulamasının güncel olmaması, bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun nedeni yeni gelen özelliklerin, eski sürümle uyuşmamasından dolayı gerçekleşebilmektedir. Bunun için Google Play Store veya App Store uygulaması üzerinden Spotify uygulamasının güncel olup olmadığını denetleyin.

3-) Spotify Uygulamasını veya Cihazınızı Yeniden Başlatın

Spotify uygulamasını güncelledikten sonra çalışmama sorunuyla karşılaşıyorsanız, Spotify uygulamasını tamamen kapatarak tekrar açın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Eğer Spotify uygulamasını yeniden başlatmanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa cihazınızı yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

4-) İnternetinizi Kontrol Edin

Spotify uygulaması internet tarafından kullanılarak çevrimiçi müzik zevkini yaşatmaya çalışan bir platformdur. Eğer uygulama içerisinde ki herhangi bir özelliği kullanmak isterseniz internetinizi kullanmak isteyecektir. İstikrarsız ağ bağlantısı, bu gibi çevrimiçi bağlantılarda sorun yaratarak birçok özellikleri kullanmanızı kısıtlayabilir.

Eğer Wi-Fi üzerinden internete erişim sağlıyorsanız, modeminizi yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Eğer mobil veri üzerinden internete erişim sağlıyorsanız, mobil verinizi yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.