Düzeltme: Instagram Beğeni Göstermiyor

İnstagram kullanıcılarının karşılaştıkları "beğeni göstermeme" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Ağustos 20, 2022 - 11:02
Ağustos 20, 2022 - 11:04
Düzeltme: Instagram Beğeni Göstermiyor
Düzeltme: Instagram Beğeni Göstermiyor

instagram kullanıcıları, akış sayfasında dolanırken gönderi beğenilerinin sayısını göremediklerini gözlemleyerek bunun bir hata olduğunu düşünmekte. Her ne kadar kullanıcıların bu durumu bir hata olarak görseler de, bunun bir ayar tarafından gerçekleştirilerek oluşturulması açık bir şekilde ortada.

Instagram Beğenileri Neden Göstermiyor?

Instagram gönderi beğenilerinin gözükmemesi, uygulama ayarlarında yer alan beğeni ve sayıları görüntüle eklentisinin etkin olmasından dolayı oluşmaktadır.

Kullanıcıların, beğeni ve sayıları görüntüle eklentisini aktifleştirdikten sonra bu durumla karşılaşarak bir sorun olarak görmekte. Fakat bu durum bir sorun değil, kullanıcı tarafından ayarlanan bir durumdur.

Kullanıcı tarafından ayarlanan bu eklenti, gönderi akışlarında ki beğenilerin sayısını görememesine neden olmaktadır.

Instagram kullanıcısı gönderisindeki beğeni sayısını gizlemek isterse, toplam beğeni sayısı yerine yalnızca "XYZ ve diğerleri tarafından beğenildi" ifadesini görmeye başlarsınız.

Instagram Gönderi Beğenilerini Göstermemesi Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu durumu çözmemiz için sizlere birkaç anlatımda bulunarak çözüme ulaştırmaya çalışacağız. Bunun için sizlere basit bir anlatım yaparak gönderi beğenilerinin sayısını görmenizi sağlayacağız.

1-) Beğenme ve Görüntüleme Sayılarını Gizle

Instagram'ın gizlilik menüsünde bulunan "Beğenme ve Görüntüleme Sayılarını Gizle" seçeneği etkinse gönderi beğenilerinin sayılarını göremezsiniz. Bu esnada gönderi beğenisi değilde karşımıza "XYZ ve diğerleri tarafından beğenildi" ifadesini görmeye başlarız. Bunun için Instagram uygulaması içerisinde bu eklentiyi devre dışı bırakarak bu durumu ortadan kaldırabiliriz.

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Instagram profilinize erişin ve "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Ayarlar menüsü içerisinde bulunan "Gizlilik" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan menü içerisinde "Gönderiler" seçeneğine tıklayarak "Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle" seçeneğini kontrol edin.

Eğer "Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle" seçeneği aktif olarak gözüküyorsa devre dışı bırakın ve akışınızı yenileyip gönderi beğenilerinin sayısının gözüküp gözükmediğini kontrol edin.

Hesabınızda bu eklentinin açık olması gönderilerin beğeni sayılarını gösterilmesini engeller.

Bir diğer özellik olarak eklenen eklentide de, beğenilerin tümü yerine seçilen herhangi bir gönderinin beğeni sayılarını da gizleyeyebilir. Bunun için;

  • Instagram'ı açın.
  • Profilinize ulaşarak beğeni sayısını gizlemek istediğiniz gönderinin sağ üstünde bulunan üç noktaya tıklayın.
  • Açılan pencerede "Beğeni Sayısını Gizle" seçeneğine tıklayarak gönderinin beğeni sayısını gizleyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!