Snapchat Sunucuya Bağlanırken Bir Hata Oluştu

Snapchat kullanıcılarının, hesabına giriş yaparken karşılaştıkları "Sunucuya Bağlanırken Bir Hata Oluştu Lütfen Daha Sonra Tekrar Dene" hatasını bu yazıda çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Snapchat Sunucuya Bağlanırken Bir Hata Oluştu
Snapchat Sunucuya Bağlanırken Bir Hata Oluştu

Snapchat giriş ekranında karşılaşılan "Sunucuya Bağlanırken Bir Hata Oluştu Lütfen Daha Sonra Tekrar Dene" hatasıyla karşılaşan kullanıclar için aşağıda hazırladığımız önerileri gerçekleştirerek çözüme ulaştırmaya çalıştık.

Snapchat Sunucu Hatası Neden Alıyorum?

Bu gibi hatalar genellikle sunucu içerisnde oluşan yoğunluk nedeniyle karşılaşılan bir hatadır. Geneli böyle gözükse de, internet üzerinden oluşan sorunlar da bu gibi hataları oluşturma sebeplerinden bir tanesi. Sunucuda veya internette bir sorun olmadığını düşünüyorsanız, uygulamaya gelen güncellemeyi gerçekleştirmediğinizden dolayı da böyle bir hata almış olabilirsiniz. Bu gibi birçok faktörler çeşitli hataları beraberinde getirerek snapchat uygulamasını açmanızı zorlayacaktır.

Snapchat Sunucu Hatası Nasıl Düzeltilir?

Yukarda söylediğimiz gibi geneli sunucu içerisinde oluşan yoğunluk nedeniyle karşılaşılan bir hata olarak gözükmekte. Fakat ne kadar sunucu üzerinden kaynaklı bir hata olduğunu düşünsekte bizden kaynaklanan bir sorunda olabilir. Bu nedenle sizlere birkaç öneriden bahseder çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

1-) İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Bu gibi sunucu veya ağ hatası alıyorsanız internetinizi kontrol edin. Eğer wifi üzerinden bağlantı sağlıyorsanız wifi çekim gücünü kontrol ederek test yapabilirsiniz. Eğer mobil veri üzerinden bağlantı yaptığınızda da böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız, mobil verinizi aç/kapa yaparak tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Bu işlemleri daha önceden deneyip hatayla karşılaşmaya devam ettiyseniz bir sonraki işlemi deneyebilirsiniz.

2-) Dns Ayarını Değiştirin

Bu öneride internet bağlantımızı varsayılan bir google dns adresine bağlayarak bu gibi sorunlardan kurtulabiliriz. Bu işlem Wi-Fi üzerinden giriş yapmaya çalışan kullanıcılar için geçerlidir. Hücresel veri kullanan kullanıcılar bu öneriyi atlayabilir.

IOS işletim sistemine sahip telefonlar için;

 1. Ayarlar'ı açın.
 2. Wi-Fi menüsünü açın.
 3. Bağlandığınız Wi-Fi ağının yanında bulunan bilgi simgesine tıklayın.
 4. Menü içerisinde aşağıya inerek DNS'i Ayarla seçeneğine tıklayın.
 5. "Otomatik" olan seçeneği "Elle" olarak değiştirin.
 6. Aşağıda açılan Dns Sunucuları alt başlığında bulnan yere sırasıyla ekleyin. Not: Varsayılan olarak eklenen ip'yi silmeyin.
  1. 8.8.8.8
  2. 8.8.4.4

Bu işlemden sonra sağ üst tarafta bulunan Kaydet seçeneğine tıklayın ve Snapchat uygulamasına girerek giriş yapmayı deneyin.

Android işletim sistemine sahip telefonlar için;

 1. Ayarlar'ı açın.
 2. Kablosuz bağlantı ve ağlar menüsünü açın.
 3. Wi-Fi menüsünü açın.
 4. Bağlandığınız Wi-Fi ağına basılı tutarak Adı değiştir seçeneğine tıklayın.
 5. Gelişmiş seçenekleri göster seçeneğine tıklayın.
 6. Açılan ekranda IP ayarları seçeneğini Statik yapın.
  1. DNS 1 yerine: 8.8.8.8
  2. DNS 2 yerine: 8.8.4.4

Bu işlemden sonra Kaydet seçeneğine tıklayın ve Snapchat uygulamasına girerek giriş yapmayı deneyin. Eğer bu işlem de sizi çözüme ulaştırmadıysa diğer önerimize geçelim.

3-) Önbelleği ve Verileri Temizleyin

Uygulama önbelleğini temizlemek birçok hatanın çözümüne bizi ulaştırabilir.

Android cihazlar için;

 • Ayarlar'ı açın.
 • Uygulamalar sekmesini açın.
 • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden Snapchat'i seçin.
 • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
 • Bu işlemden sonra Snapchat'i silin ve tekrar yükleyin.

IOS cihazlar için;

 • Ayarlar'ı açın.
 • Genel sekmesine tıklayın.
 • iPhone Saklama Alanı menüsünü açın.
 • Snapchat uygulamasını seçin.
 • Yukarıda bulunan mavi yazılı Uygulamayı Sil butonuna basın.

Bu işlemden sonra Snapchat uygulamasını açarak sorunun çözülüp çözülmediğine dair bilgi edinebiliriz. Eğer bu işlemden sonra sorun devam ediyorsa sunucu kaynaklı bir durum olabilir. Bunun için maalesef çözüm yolu yoktur.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorun devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.