Düzeltme: Messenger Marketplace Mesajlarını Göstermiyor

Facebook ve Messenger kullanıcılarının karşılaştığı "Marketplace Mesajları Messenger'da göstermiyor" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Düzeltme: Messenger Marketplace Mesajlarını Göstermiyor
Düzeltme: Messenger Marketplace Mesajlarını GöstermiyorFacebook ve Messenger kullanıcıları uygulama içerisinde "Marketplace Mesajları Messenger'da göstermiyor" sorunuyla karşılaşarak mesajlaşmaya olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Messenger Marketplace Mesajlarını Neden Göstermiyor?

Messenger Marketplace mesajlarını göstermeme sorunu, genellikle uygulamanın güncel olmamasıyla birlikte oluşarak kullanıcıların bazı eklentilerin kullanmasını engelleyebilmekte. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil, birçok sorundan dolayı da böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Messenger Marketplace Mesajlarını Göstermiyor Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

Facebook ve Messenger uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "Messenger" ve "Facebook" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "Messenger" ve "Facebook" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Uygulamayı Güncelleyin

Uygulamanın güncel olmaması, bazı özelliklerin devre dışı kalmasına veya gözükmemesine neden olabilir. Bunun için Google Play veya App Store üzerinden CapCut uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

3-) Uygulamayı Tekrar Yükleyin

Uygulamanın hatalı bir şekilde yüklenmesi veya hasar görmesi bu gibi çeşitli sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için Facebook ve Messenger uygulamasını sırasıyla silerek tekrar yükleyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

4-) Eski Sürümü Yükleyin

Uygulamanın yeni güncellemesinde oluşan çeşitli sorunlar bu gibi hatalarla karşılaşmamıza neden olabilir. Bunun için Faccebok ve Messenger uygulamasının eski sürümünü yükleyerek sorunun devam edip etmediğini kontrol edebiliriz.

Facebook Eski Sürümü İndirmek İçin Tıklayın

Messenger Eski Sürümü İndirmek İçin Tıklayın

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.