Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Açılır?

Twitter kullanıcıları hesabına giriş yaptıktan sonra karşılaştıkları "Hesabınız askıya alındı ​​ve bu işlemi gerçekleştirme izni yok." hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Temmuz 20, 2022 - 10:36
Temmuz 20, 2022 - 10:36
Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Açılır?
Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Açılır?

Twitter kullanıcıları bazı Twitter kurallarında geçen aykırı davranışları gerçekleştirerek hesabını askıya alınmasına sebebiyet vermekte. Kullanıcıların Twitter kurallarına aykırı olarak en sık gerçekleştirdiği olay, sıklıkla diğer kullanıcılara takip isteği yollaması veya spam bir şekilde gönderi paylaşılmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Bunun için sizlere aşağıda bilgiler vererek bu sorunu nasıl düzelteceğimize dair bilgiler vereceğiz.

Twitter Hesabım Neden Askıya Alındı?

Twitter güvenliği botları engellemek için getirdiği algoritma ile birçok yeni hesaplar kısıtlanmakta. Bunun nedeni, sıklıkla spam bir şekilde diğer hesaplara takip atılması ve gönderilerin paylaşılmasıyla birlikte oluşmaktadır.

Twitter hesabını yeni açmış kullanıcılar bu davranışlarını çok hızlı ve spam bir şekilde yapmamasını tavsiye etmekteyiz. Aksi halde böyle bir senaryoyla karşılaşmanız olası. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil, Twitter kurallarının bazı maddelerine aykırı bir davranış sergilemişte olabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki Twitter kurallarını okumanızda fayda var.

Twitter Kurallarını Görmek İçin Tıklayın.

Twitter kurallarını yukarıdaki bağlantıdan ulaşarak hesabınızın neden askıya alındığını anlayabilirsiniz. Askıya alınan hesabınızı kurtarmak için aşağıdaki öneriyi takip ederek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat göstereceğimiz bu işlem kesin bir çözüm değildir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Açılır?

Twitter kullanıcıları, hesabına giriş yapmak istediklerinde "Hesabınız askıya alındı ​​ve bu işlemi gerçekleştirme izni yok." hatasıyla karşılaşarak hesabına olan erişimi kısıtlanmakta. Hal böyle olunca Twitter kullanıcılarının askıya alınan hesabını nasıl kurtaracağına dair bilgi edinmek istemekte. Bunun için sizlere askıya alınan hesabınızı nasıl kurtaracağınıza dair bilgiler vereceğiz.

Twitter askıya alınan hesabı kurtarmamız için tek yapmamız gereken şey itirazda bulunmamızdır. Bunun için Twitter geliştiricilerin açmış olduğu "Kilitli veya askıya alınmış bir hesaba itiraz edin" sayfasını ziyaret ederek itirazda bulunabiliriz.

İtirazınızı gönderdikten sonra Twitter size, hesabınıza tanımlı olan e-posta adresinizi doğrulamanızı isteyecek bir mail yollayacaktır. Gelen maile cevabınızı vererek Twitter hesabına tanımlı olan e-posta adresinizi aktif olarak kullandığınızı teyit edin. Bu işlemden sonra Twitter destek ekiplerinin itirazınıza geri cevap vermesin beklememiz gerekecektir. İtirazınız ne zaman açıklanır tam olarak bilinmemekte. Gerçekleştirdiğimiz bu işlem kesin bir çözüm olarak görülmemektedir. Hesabınız yeni ve spam yapıldıysa bu işlem kesin bir çözüme bakmayacaktır.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!