Snapchat Hay Aksi Bir Hata Oluştu

Snapchat kullanıcılarının giriş yaparken veya arkadaş eklerken karşılaştığı "Hay aksi! bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar dene." hatası birçok sorundan dolayı karşılaşılabilmekte. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız bu yazı sizin için rehber olacaktır.

Ekim 11, 2021 - 14:40
Ocak 11, 2023 - 22:16
Snapchat Hay Aksi Bir Hata Oluştu
Snapchat Hay Aksi Bir Hata Oluştu

Snapchat kullanıcılarının nadiren karşılaştıkları "Hay aksi! bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar dene." hatası birçok nedenden dolayı gerçekleşerek kullanıcılarının sabrını taşırmakta. Snapchat kullanıcılarının sürekli olarak yeni arkadaşlıklar edinerek yeni puanlar kazanmak istemekte. Fakat bu gibi hatalar kullanıcıların önüne engel olarak puan kazanmalarının önüne geçmekte.

Snapchat Hay Aksi Bir Hata Oluştu Hatasını Neden Alıyorum?

Bu hatayla karşılaşmamızın birçok nedeni bulunmakta. Bunlar;

 1. Uygulama güncel olmayabilir,
 2. Önbellek sorunu yaşanıyor olabilir,
 3. Uygulama izinleri kapalı olabilir,
 4. İnternet bağlantısında sıkıntı olabilir,
 5. Snapchat çökmüş veya bakımda olabilir

Böyle bir hatayla karşılaşmamızın temel sebeplerini liste halinde sıraladık. Eğer böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız yukarıdaki listelerden birisiyle sorun yaşıyor olabilirsiniz.Bu gibi basit sebepler kullanıcıların önüne çeşitli hatalarla birlikte önüne çıkararak sabır taşırmakta.

Snapchat Hay Aksi Bir Hata Oluştu Nasıl Düzeltilir?

Böyle bir hatayı çözmemiz için öncelikle yukarıda listelediğimiz sebepleri çözmemiz gerekecektir. Bu sebepleri çözerek bu gibi hatalardan kurtulabiliriz.

1-) Uygulamayı Güncelle

Eğer uygulama güncel değilse çeşitli hatalarla karşılaşmamız mümkün. Bunun içn Appstore veya PlayStore'a girerek uygulamayı güncelleyin. Eğer uygulama güncel değilse ikinci adıma geçelim.

2-) Önbellek Temizle

Uygulama içerisinde tutulan önbelleklerde oluşan br sorun olabilir. Bunun için uygulama içerisindeki önbelleği temizlemek sorunun çözümüne ulaştırabilir.

Android cihazlar için;

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Uygulama yöneticisi menüsünü açın.
 • Sıralanan uygulamalardan Snapchat'i seçin.
 • Depolama Kullanımı seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda verileri ve önbelleği temizleyin.

IOS cihazlar için;

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Genel menüsünü açın.
 • iPhone Saklama Alanı menüsünü açın.
 • Sıralanan uygulamalardan Snapchat'i seçin.
 • Yukarıda bulunan Uygulamayı Sil(mavi renk) butonuna tıklayın.

3-) Uygulama İzinlerini Aç (Android)

Eğer Snapchat uygulamasında birkaç seçenek kapalıysa böyle bir hatayla karşılaşabilirsiniz.

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Uygulama yöneticisi menüsünü açın.
 • Sıralanan uygulamalardan Snapchat'i seçin.
 • İzinler menüsünü açın.
 • Uygulama izinlerinde sıralanan seçeneklerin hepsini açın.

4-) İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternet bağlantınızda oluşan sorunlar çeşitli hatalarla karşılaşmanıza sebep olabilir. Bunun için internet bağlantınızı kontrol ederek sorunun çöüzümüne ulaşabiliriz. Eğer Wifi üzerinden bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp 20 saniye bekledikten sonra açın. Ardından Wifi ağınıza bağlanarak Snpachat uygulamasına girmeyi deneyin. Eğer sorun devam ederse mobil veriyi açarak Snapchat uygulamasına giriş yapın. Sorunsuz bir şekilde girişinizi sağladıktan sonra Wifi ağınıza bağlanarak Snapchat'i kullanabilirsiniz.

5-) Snapchat Çökmüş Olabilir

Eğer yukardaki önerilerden hiçbirisi çözüme ulaştırmadıysa Snapchat sunucuları çökmüş olabilir. Bunun için birkaç gün sunucuların düzelmesini bekleyebiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorun devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!