Logo Connect Efatura’da Pdf Boş Çıkması Çözümü

Logo Connect uygulaması üzerinden pdf çıkarırken boş çıktı olarak gösteriyorsa bu makalede sizler için çözüme ulaştıracağız.

Şubat 13, 2021 - 14:13
Haziran 30, 2021 - 15:20
Logo Connect Efatura’da Pdf Boş Çıkması Çözümü

Logo Connect programında pdf çıktısı almak istediğimizde pdf dökünmanın boş çıkması birkaç sorundan kaynaklanan bir durumdur. Bunun için aşağıda sizlere bu sorunu nasıl çözeceğimizi anlatalım.

Logo Connect Efatura’da Pdf Boş Çıkması Sorunu Çözümü

Yukarıda anlattığımız gibi bu sorunun birçok nedenleri olabilir. Bunlardan biri ise programdan kaynaklanan bir sorundur. Peki ya programdan gelen bir hata olduğunu nasıl anlayacağız? Dediğinizi duyar gibiyim :)

Bunu en kolay anlamamız için Logo Connect uzak sunucusuna bağlanarak faturamızın pdf çıktısını almayı denemek olacaktır. Eğer pdf boş bir şekilde çıkmıyorsa programda gerçekleşen bir hata olarak tanımlamış olacağız.

Bunu gerçekleştirdim ve programdan gerçekleşen bir hata olduğunu teyit ettim. Peki ya kendi bilgisayarımda bu sorunu nasıl çözerim? Evet bu sorunu çözmemiz için aşağıda anlattığımız öneriyi gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

Çözüme ulaşmamız için klasöre yetki vermemiz gerekecektir. Bunun nedenide kendi bilgisayarımızın dosyalara yetkisi tam erişim olmadığından dolayı böyle bir sorunla karşılaşıyoruz. Bunun için;

  1. Kendi bilgisayarımzdan, logo uygulamasının yüklü olduğu klasöre okuma ve yazmada tam erişim verin. Yetki vermeyi nasıl yapacağım ben bilmiyorum ki hocam diyorsanız sizlere görsel bir şekilde anlatım yapalım;
  • Bulunan klasöre sağ tık yaparak Özellikler sekmesine tıklayalım.

  • Açılan özellikler menüsünde yukarıda bulunan Güvenlik sekmesine tıklayalım.
  • Ardından hangi bilgisayar kullanıcısına programı kurduysanız, o kullanıcıyı seçerek Düzenle butonuna basalım.

  • Ardından tekrar kullanıcımızı seçerek aşağıda bulunan izinler kısmında bulunan izin ver kutucukların hepsini işaretleyin.

Bütün bunları logo içerisinde bulunan klasörlere tam yetki vererek bu sorundan kurtulabiliriz. Bu izinlerden sonra kendi bilgisayarlarımızdan logo connect uygulamasına girerek efaturları pdf halinde görüntüleyebiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!