League of Legends Hesap Aktarımı Kullanılamıyor Hatası Çözümü

LoL oyuncularının oyuna giriş yaptıkların da karşılaştıkları "Hesap Aktarımı Kullanılamıyor" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Şubat 24, 2022 - 16:59
Şubat 24, 2022 - 17:20
League of Legends Hesap Aktarımı Kullanılamıyor Hatası Çözümü
League of Legends Hesap Aktarımı Kullanılamıyor Hatası Çözümü

League of Legends oyuncularının oyuna giriş yaparken "Hesap Aktarımı Kullanılamıyor" hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

LoL Hesap Aktarımı Kullanılamıyor Hatası Nedir?

League of Legends oyuncularının hesap aktarımı yaparken yanlış sunucu hesap aktarımından kaynaklı böyle bir sorunla karşılaşabilirler. Bu işlemi yapmadan karşılaşan kişiler ise farklı sebeplerden dolayı karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanabilmekte.

LoL Hesap Aktarımı Kullanılamıyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Yanlış Sunucu Aktarımı Olabilir

Hesabınızı yanlış bir şekilde sunucuya aktarmış olabilirsiniz. Her ülke için farklı bir şekilde hesabınızı sunucuya aktarabilirsiniz. Eğer yanlış bir şekilde hesabınızı sunucuya aktardıysanız bu gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. Bunun için sizlere aşağıdaki yardımcı kaynağı bırakarak durumu gözlemlemenizi sağlayacağım.

Hesap Aktarımı SSS

2-) Sezon Arası Dönemden Kaynaklanabilir

League of Legends sezon arası dönemlerin de gerçekleştirilen hesap aktarımı engeline takılmış olabilirsiniz. Bunun için sezon arası dönemi gerçekleştikten sonra hesabınızı farklı bir sunucuya aktarabilirsiniz.

3-) Sunucu Bakımda Olabilir

Sunucular bakımda veya çökmüş olabilir. Bunun için League of Legends hizmet durumundan kontrol ederek sunucuların bakımda olup olmadığını kontrol edebiliriz.

League of Legends Hizmet Durumu

4-) Oturumunuzu Tekrar Açın

Hesabınızda oluşan herhangi bir teknik sorun bu gibi hatalarla karşılaşmamıza neden olabilir. Bunun için League of Legends hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girerek sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirisiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!