Ruined King: A League of Legends Story Siyah Ekran Sorunu

Ruined King: A League of Legends Story oyuncularının, oyunu açarken veya oyun içerisinde karşılaştıkları siyah ekran sorununu bu yazıda çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Aralık 6, 2021 - 15:00
Aralık 15, 2021 - 17:02
Ruined King: A League of Legends Story Siyah Ekran Sorunu
Ruined King: A League of Legends Story Siyah Ekran Sorunu

Ruined King: A League of Legends Story oyunununda oyuncuların oyun ekranında veya oyuna giriş yaparken karşılaştıkları siyah ekran sorununu bu yazıda açıklayarak çözüme ulaştırmaya çalıştık. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Ruined King: A League of Legends Story Siyah Ekran Sorunuyla Neden Karşılaşıyorum?

Oyun içerisinde karşılaşılan siyah ekran sorunu genellikle grafik kartınızla alakalı bir durumdur. Eğer grafik kartınız güncel veya directx sürümünüz güncel değilse böyle bir sorunla karşılaşmanız olası. Bu sorunlarla karşılaşan oyuncuların genellikle bilgisayarı yeni olmasıyla birlikte sürücülerinin güncel olmaması çeşitli hataları beraberinde getirmekte. Genellikle bu hata siyah ekranla karşılaşılır ve arkada müzik çalmaya devam eder. Bu sorunun devamı da ses var görüntü yok tabiriyle ortaya çıkmakta. Eğer sizde bu gibi veya çeşitli hatalar almaya devam ediyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Ruined King: A League of Legends Story Siyah Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Siyah ekranla karşılaşmamızın temel sorunu grafik kartımızda gözüksede birçok sorundan dolayı böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek siyah ekran sorununu çözmeye çalıştık.

1-) Grafik Kartı Sürücüsünü Kaldırın

Bu gibi süreklilik haline getiren sorunlarda grafik kartında oluşan güncelleme hatasıyla karşılaşabiliriz. Bunun için grafik kartı güncellemesi yapmamız gerekecektir. Hazırsanız başlayalım.

Nvidia Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

 • Öncelikle Nvidia firmasının çıkarmış olduğu Geforce Experience programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
 • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak yukarıda bulunan Sürücüler menüsünü açıyoruz.
 • Yukarıda beliren İndir butonuna basarak güncelleştirmemizi indirelim.
 • İndirme işlemimiz gerçekleştikten sonra hızlı kurulum butonuna basarak kurulum işlemimizi gerçekleştirelim.
 • Bu işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

AMD Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

 • AMD firmasının çıkarmış olduğu AMD Radeon Software programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
 • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak sağda bulunan sürücü ve yazılım menüsünün altında Güncelleştirmeleri Kontrol Et butonuna basarak ekran kartımızın güncel olup olmadığını kontrol ediyoruz.
 • Güncelleme işlemini gerçekleştirerek bilgisayarını yeniden başlatabilirsiniz.

Grafik sürücümüzü güncelledikten ve bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra Ruined King: A League of Legends Story oyununu açmayı deneyebiliriz. Eğer sorun devam ediyorsa bir sonraki önerimize geçelim.

2-) Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

Oyun dosya bütünlüğünü doğrulayarak eksik veya hatalı dosyaları taratıp indirmeyi sağlayacağız. Bunun için;

 1. Steam programını açın.
 2. Kütüphane menüsünü açın.
 3. Sol tarafta bulunan Ruined King: A League of Legends Story™ oyununa sağ tıklayarak Özellikler sekmesini açın.
 4. Açılan ekranda sol tarafta bulunan Yerel Dosyalar menüsünü açın.
 5. Karşılaştığımız Yerel Dosyalar menüsünde bulunan Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra hasarlı oyun dosyalarını tarayarak indirme işlemi gerçekleştirilecektir. İşlem bittikten sonra oyunu tekrar açmayı deneyin. Eğer açılmıyorsa üçüncü işlemimize geçelim.

3-) Uyumluluk Modunu Ayarlayın

Kullanıcılar için ne kadar ilginç gelsede hatayı alan kişiler için çözüme ulaştığını gözlemlemekteyiz. Bu yüzden sizlere bu öneriden de bahsederek çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

 • Ruined King: A League of Legends Story™ oyun simgesine sağ tıklayıp Özellikler seçeneğini açıyoruz.
 • Açılan ekranda Uyumluluk sekmesini açıyoruz.
 • Uyumluluk sekmesi alt başlığında bulunan "Bu Programın Çalışacağı Uyumluluk Modu" seçeneğini işaretleyerek Windows Vista (Service Pack 2) seçeneğini seçiyoruz.
 • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Uygula butonuna basarak Ruined King: A League of Legends Story oyununu yönetici olarak çalıştıralım.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!