League of Legends Giriş Noktası Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

LoL oyuncularının başlatıcı ekranını açtıktan sonra karşılaştıkları "Giriş noktası bulunamadı. Yordam, giriş noktası, dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı." hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışcağız.

Temmuz 13, 2022 - 12:43
Temmuz 13, 2022 - 12:48
League of Legends Giriş Noktası Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?
League of Legends Giriş Noktası Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

League of Legends oyuncularının başlatıcıyı çalıştırdıktan sonra karşılaştıkları "Giriş noktası bulunamadı. Yordam, giriş noktası, dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı." hatası oyuna olan erişimi kısıtlamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

League of Legends Giriş Noktası Bulunamadı Hatası Nedir?

Karşılaşılan bu hata LoL dosya dizininde bulunan herhangi bir programın bozulması veya hasar görmesiyle birlikte oluşan sorundur. Bunun için yapmamız gereken şey League of Legends oyun dosyalarını onarmak veya yeniden yüklemek olacaktır.

League of Legends Giriş Noktası Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaştığımız bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Hextech Onarım Aracı Kullanın

Riot Games'in geliştirmiş olduğu Hextexh onarım aracını kullanarak bu gibi çeşitli hatalardan kurtulabiliriz. Fakat bu işlem kesin bir çözüm sağlarmı bunu bilmemekteyiz. Sonuçta böyle bir uygulama geliştirdiyseler işimize neden yaramasın.

 • Hextech onarım aracını indirin. İndirmek için tıklayın.
 • İndirdiğiniz Hextech uygulamasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.
 • Bu işlemden sonra kurulum işleminin tamamlanmasını bekleyin.
 • Hextech uygulaması yüklendikten ve açıldıktan sonra aşağıda bulunan resimdeki gibi ayarları seçerek Başla butonuna basın.

League of Legends Giriş Noktası Bulunamadı Hatası

Bu işlem gerçekleştirildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak League of Legens oyununa giriş yapmayı deneyin.

2-) Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Windows İşletim Sisteminizi Güncel Tutun

Windows sürümünüzü en güncel halini kullanmak bizi birçok hatadan kurtaracaktır. Çünkü yenilik her zaman bizim için bir avantaj.

 • Arama çubuğuna Güncelleştirmeleri denetle yazarak açıyoruz.
 • Açılan ekranda güncelleştirmeleri denetle butonuna basarak Windows'unuzun güncel olup olmadığını doğrulayın.
 • Güncelleştirme uyarısı gelirse indirip kurulumunu yapabilirsiniz.

4-) Windows Hataları Giderin

Windows içerisinde bulunan dosyların hasarlı veya bozuk olması çeşitli hataları beraberinde getirebilir. Bunun için sizlere iki kod bloğunu paylaşarak hasarlı veya Giriş Noktası Bulunamadıların taramasını yapıp onarmaya çalışacağız.

SFC Taraması Yapın

Windows dosyalarında oluşan hasarlı veya Giriş Noktası Bulunamadıların birçok hata kodlarının karşımıza çıkarabilir. Bunun için sizlere birkaç yoldan bahsederek sorunun çözümüne ulaştıracağız.

 • Başlat arama ekranına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın.
 • Açılan komut istemi ekranına "sfc /scannow" yazarak enter tuşuna basın.

Bu işlemden sonra bozuk veya hasarlı dosyalar taranacak, düzeltme işlemleri gerçekleşecektir. İşlem tamamlanmadığı sürece bilgisayarınızı kapatmayın veya yeniden başlatmayın. Bu işlemden sonra bir diğer önerimizi gerçekleştirelim.

DISM Taraması Yapın

 • Başlat arama ekranına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın.
 • Açılan komut istemi ekranına aşağıdaki komutları sırasıyla yazarak enter tuşuna basın.
  • Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

İşlem başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

5-) Oyunu Silip Tekrar Yükleyin

Oyun dosyalarında oluşan herhangi bir hata çeşitli sorunlarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için oyun dosyalarını tamamen bilgisayardan silerek oyunu tekrar yüklememiz, oyun içerisindeki dosyaların düzgün yüklenmesine yardımcı olacaktır.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!