IPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Uyarısı

iPhone kullanıcılarının telefonu şarjdayken karşılaştıkları %80'de takılma sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Mart 1, 2022 - 14:01
Mart 1, 2022 - 14:04
IPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Uyarısı
IPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Uyarısı

iPhone kullanıcılarının telefonu şarja taktıktan sonra "IPhone Pil Yeteri Kadar Doldu" uyarısıyla karşılaşmakta. Telefon ne kadar şarjda kalsa da telefon şarj göstergesi %80 barını geçmeyerek kullanıcının kafasında soru işareti bırakmakta. Eğer sizde böyle bir uyarıyla karşılaşıyorsanız aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek karşılaşılan uyarıyı kaldırabilirsiniz.

IPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Uyarısı Nedir?

Karşılaştığımız bu uyarı iPhone yazılımından kaynaklı bir durumdur. Yazılım sürümü IOS 13 ve üzeri olan kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı bu uyarı pilinizin kullanım ömrünü uzatmak için geliştirilen bir yazılım türüdür. Geliştirilen bu yazılımın adı ise "İyileştirilmiş Pil Şarjı" olarak geçmektedir. İyileştirilmiş pil şarjı, günlük şarj etkinliğinizin analizini yaparak pil sağlığınızı korumaya çalışmaktadır. Bu durum da telefonunuzda ki tam şarjı kısıtlayarak %80 konumunda şarj etkinliğini sonlandırır ve böyle bir uyarı ekranıyla karşılaşırız.

IPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Uyarısı Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu uyarı bir iPhone yazılımı olduğu için çok basit bir şekilde telefonumuzdan devre dışı bırakabiliriz.

  • "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde "Pil" seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde bulunan "Pil Sağlığı" sekmesine tıklayın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan "İyileştirilmiş Pil Sağlığı" seçeneğini devre dışı bırakın.

IPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Uyarısı Nasıl Düzeltilir?

Gerçekleştirdiğimiz bu işlem geliştirilen iyileştirilmiş pil sağlığını devre dışı bırakacak, günlük şarj aktivitenizi okumayacaktır. Bu nedenle telefonunuzda tam şarj etkin olacak ve %100'e kadar tam dolum yapabileceksiniz. İyileştirilmiş pil sağlığını aktif bırakmamız, pil kullanım ömrünü koruyarak sizlere daha iyi deneyim yaşatabilir. Bunun için bu yazılımın etkin bırakmanız pil sağlığı korumasını etkin hale getirecektir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!