İphone Arama Yapmıyor

İphone arama yapmıyor hatasını alanlar için hatanın kaynakları ya sim kartı yanlış takılmıştır veya olduğunuz bölgede şebeke tam çekmiyor olabilir. Sizde bu sorundan kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Şubat 13, 2021 - 13:50
Mart 4, 2021 - 14:49
İphone Arama Yapmıyor

İphone'da Arama Neden Yapamıyorum?

Uçak modu açık kalmış olabilir. Kontrol ediniz eğer kapalıysa bile açıp kapatınız. Bir dikkat etmeniz gereken şey ise Tarih ve Saat, eğer tarih ve saatiniz yanlış ise; Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat seçip düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Operatör Ayarlarını Güncelle

Oparatör ayarları telefonun çağrı,hücresel veri,mesajlaşma,sesli mesaj ayarları içeren oparatördür. Bunun güncel olduğundan emin olun. Ayarlar > Genel > Hakkında girip sürümü kontrol edebilirsiniz.

Sim Kartını Tekrar takın

Sim karıtını yanlış takmış olabilirsiniz. Bu gibi durumda telefon okuyamayabilir o yüzden sim kartını çıkarıp tekrar takınız. Taktıktan sonra telefonun kartı okuyup okumadığından emin olun. Eğer okumuyorsa telefonu aldığınız yere götürün ve yardım isteyin.

IOS’u güncelle

Telefonunuzun güncel olduğundan emin olun. Arama sorunu gelen bir güncellemeden kayanaklanabilir. Bundan dolayı telefonunuzun güncel olduğundan emin olun. Telefonunuza gelen güncellemeyi kontrol etemek için; Ayarlar > Genel > Yazılımı güncelle karşınıza çıkacaktır. Buradan güncelleyebilirsiniz.

Eğer hata vermeye devam ediyorsa telefonunuzu sıfırlayın Ayarlar > Genel > Sıfırla butonuna basarsanız telefonunuz sıfırlanacaktır.

DİKKAT!! İphone kullanıcıları dikkat telefonunuzu sıfırlarken APPLE KİMLİĞİNİZİ bildiğinizden emin olun. Şayet bilmiyorsanız telefonunuzu açamayabilirsiniz. Sıfırlamadan önce APPLE'IN sitesine girip apple kimliginin doğru olup olmadıgını kontrol ediniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!