Instagram Kapanan Hesabı Açma Formu

Bazı instagram kullanıcıların her ne kadar sebepsiz yere hesabı kapansa da, hesabını açmak için bir bilgi birikimi olmamakta. Eğer sizde instagram kapanan hesabınızı açmak istiyorsanız bu makaleyi takip ederek açabilirsiniz.

Ocak 6, 2022 - 22:24
Ocak 11, 2023 - 20:39
Instagram Kapanan Hesabı Açma Formu

İnstagram kullanıcıları herhangi bir sebepten dolayı veya hiçbir sebebi olmadan hesabını açmaya kalkıştığında hesabını açamamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız ve ne yapacağınızı tam olarak bilmiyorsanız aşağıdaki işlemleri takip ederek kapatılan instagram hesabınızı açabilirsiniz.

Instagram Hesabım Neden Kapandı?

İnstagram kendi platformunda topluluk kurallarına uymayan kişileri kabul etmemekte. Eğer topluluk kurallarını aykırı bir şüphede bulunduysanız bu gibi durumlarla karşılaşabilmeniz mümkün. Genellikle kullanıcıların 3. parti yazılımları kullanması (profilime kim baktı?, webpostegro vb.) instagram algoritmasına takılarak hesabı devre dışı bırakılmakta. Bunun için 3. parti yazılımları instagram hesabınızda kullanmayarak bu gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.

Instagram hesabınızın bir başka kişi tarafından şikayet edilmesi hesabınızı devre dışı bırakma sebeplerinden bir tanesi olabilir. Instagram platformunda açık olan bu durum hesapların kapanmasına yol açmakta. Bu açık herhangi bir kullanıcıyı yüksek takipçili hesapta taklit etmeyle şikayet ederek istediği kullanıcının hesabını kapatabilir. Bunun için hesabımızı doğrulayarak açabiliriz. Aşağıda belirteceğimiz formu doldurarak kapatılan hesabımızı kolay bir şekilde açabiliriz.

Instagram Kapanan Hesabımı Nasıl Açarım?

İnstagram politika gereğince hesabınızı silmez fakat hesabınızı devre dışı bırakır. Yani hesabınızda ki bütün veriler silinmez. Bundan dolayı hesabımızı kurtarmak çok daha kolay olacaktır. Fakat her ne kadar kolay olsa da sizlere bırakacağımız form, yaklaşık 1 hafta içerisinde geri dönüş sağlanarak iletişime geçilecektir. İletişime geçilen adreste instagram sizi teyit etmek için yolladıkları kodu, kağıt üzerine girmenizi ve kağıt üzerine yazdığınız kodu, kendinizle beraber bir fotoğraf çekerek geri bildirim yollamanızı isteyecektir. Lafı fazla uzatmadan haydi başlayalım.

  • Öncelikle yanda bırakacağımız form linkine tıklayın. BURAYA TIKLAYIN
  • Eğer telefon üzerinden giriyorsanız bir tarayıcı yardımıyla linke erişin.
  • Bu işlemden sonra açılan ekranda bilgilerinizi yazarak formu doldurun ve instagram tarafından mail adresinize gelecek bilgiyi bekleyin.

Instagram tarafından mail adresinize gelecek olan bilgi en az 1 hafta içerisinde geri dönüş olacaktır. Maile geri dönüşünüzü sağladıktan sonra 2-3 ay içerisinde instagram hesabınız açılacaktır. Biliyoruz hesap çok geç açılıyor fakat elimizden gelecek bir durum yok. Yapmamız gereken sadece beklemek olacaktır.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!