Fortnite Mobile Durduruldu Hatası Nasıl Düzeltilir?

Fortnite Mobile oyuncuları oyunu açarken karşılaştıkları "Fortnite Mobile Durduruldu" sorununu bu makalede çözüme kavuşturmaya çalışacağız.

Temmuz 13, 2022 - 11:10
Temmuz 13, 2022 - 11:12
Fortnite Mobile Durduruldu Hatası Nasıl Düzeltilir?
Fortnite Mobile Durduruldu Hatası Nasıl Düzeltilir?

Fortnite Mobile oyuncularının telefon üzerinden oyunu açmak istediklerinde karşılaştıkları "Fortnite Mobile Durduruldu" sorunu birçok sorundan dolayı oluşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Fortnite Mobile Durduruldu Hatası Nedir?

Genellikle android cihazların güncellenmemesi böyle bir duruma sürükleyebilir. Bu güncellenmeme sebebi birçok uygulamayı etkileyerek açılmama sebebine yol açarak kullanıcıların sabrını taşırmakta. Bir başka nedenleride aşağıda sıralayalım;

 1. Android Sistem Webview güncel olmayabilir.
 2. Fortnite Mobile güncel olmayabilir.
 3. Fortnite Mobile önbelleği hasarlı olabilir.
 4. Cihazınızın hafızası yetersiz olabilir.
 5. Telefonunuz güncel olmayabilir.

Yukarıda sıraladığımız bazı olasılıklar, çeşitli hataları beraberinde getirebilir. Bundan dolayı bu sorunların çözümünü değinerek, çeşitli hataların çözüme kavuşturacağız.

Fortnite Mobile Durduruldu Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu sorunu düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Sistem Webview Uygulamasını Güncelleyin

Android WebView, Chrome tarafından desteklenen ve Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemesine olanak sağlayan bir sistem bileşenidir. Eğer güncel olmazsa çeşitli hatalarla karşılaşabiliriz.

 • Google Play Store'u açın.
 • Arama ekranına Android Sistem WebView yazarak açın.
 • Açılan ekranda Güncelle butonu yazıyorsa Güncelle butonuna basarak uygulamayı güncelleyin.

Bu işlemden sonra cihazınızı yeniden başlatarak oyuna giriş yapmayı deneyin. Eğer Android Sistem WebView güncelse veya bu işlem çözüme ulaştırmadıysa ikinci önerimize geçelim.

2-) Fortnite Mobile'ı Güncelleyin

Fortnite Mobile oyunu güncel değilse çeşitli hatalarla karşılaşabiliriz. Bunun için Google Play Store veya App Store uygulamasına girerek Fortnite Mobile oyununu güncellemeyi deneyin. Oyun güncel değilse güncelleyerek oyunu açın ve kontrol edin. Eğer Fortnite Mobile oyunu zaten güncelse veya güncelledikten sonra sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

3-) Fortnite Mobile Önbelleğini Temizleyin

Fortnite Mobile oyunu içerisinde tutulan önbellekler hasarlı veya bozuk kaydedilmişse çeşitli hatalarla karşılaşabiliriz. Bunun için oyunun önbelleğini temizleyerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz. Fakat önbelleği temizlediğimizde, oyun içerisinde ki bütün kayıtlı veriler silinecektir.

 • Ayarlar'ı açın.
 • Uygulamalar sekmesini açın.
 • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden Fortnite Mobile uygulamasını seçin.
 • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
 • Bu işlemden sonra Fortnite Mobile uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

Bu işlemden sonra oyuna giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

4-) Cihaz Hafızasını Kontrol Edin

Eğer cihazınızın hafızası oyunun depolama hafızasına yetmeyecek kadarsa, barındırılan gereksiz dosyaları temizleyerek açabilirsiniz. Eğer cihazınızın hafızası azsa CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları otomatik olarak temizleyebilirsiniz.

5-) Cihaz Güncellemesini Kontrol Edin

Eğer cihazınız güncel değilse uygulamayı açarken çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için cihazınızın güncelliğini kontrol edin. Eğer cihazınız güncel değilse güncelleyerek oyuna giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorun devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!